Zbiralna akcija zamaškov, ščetk

9. 1.-31. 3. 2023, v okviru projekta Manj je več, nosilec Plastika Skaza.

Kot šola sodelujemo v projekti Manj je več (izdelava zunanje učilnice) skupaj z večimi partnerji. Eden od teh parterjev je tudi podjetje Skaza.

V sklopu projekta Manj je več bodo izvedli zbiralno akcijo zbiranja plastičnih pokrovčkov in odpadnih zobnih ščetk v katero so povabili osnovne šole. Vabilo šolam

Povabilo k zbiranju plastičnih odpadkov v okviru operacije sodelovanja

“Manj je več”

Dandanes je stopnja ozaveščenosti o problematiki odpadne plastike že precej visoka. V okviru projekta “Manj je več” želijo pokazati, da odpadna plastika ni le odpadek, temveč je lahko tudi pomembna sekundarna surovina. Iz odpadne plastike, ki nastaja v šolah ali doma, želijo v podjetju Skaza narediti nov material ter iz njega izdelati omejeno serijo kuhinjskih kompostnikov.

Naša šola se bo vključila v projekt zbiranja odpadkov za izdelavo kompostnikov.

Do 31. 3. 2023 bomo zbirali odpadne PLASTIČNE POKROVČKE in ZOBNE ŠČETKE (navadne). Zbrane odpadke prinesete v šolo in jih odložite v koša pripravljena pred pisarno pomočnice Klementine R. Mežnar. pdf

Koordinatorica projekta: Klementina Rednak Mežnar, prof.

Ta vnos je bil objavljen v EKO akcije. Zaznamek za trajno povezavo.