KNJIŽNICA

Šolska knjižnica s svojim delom podpira vzgojno-izobraževalno dejavnost šole. Knjižnica je prvenstveno namenjena učenkam in učencem ter delavcem šole.

Učenci si lahko v knjižnici izposodijo knjige, berejo revije, pišejo seminarske naloge in pripravljajo plakate. Učenci si lahko izposodijo največ 3 knjige za 14 dni, nato lahko čas izposoje enkrat podaljšajo (knjig za domače branje in bralno značko ne podaljšujemo). Izgubljeno ali poškodovano knjigo morajo nadomestiti z enako novo ali drugo knjigo enake vrednosti, ki je primerna za šolsko knjižnico.

V okviru šolske knjižnice potekajo v posameznih oddelkih ure knjižničnih informacijskih znanj.

Knjžnica je odprta za izposojo OD PONEDELJKA DO PETKA od 11.30 do 14.30.

Seznam knjig za domače branje in bralno značko 2016/17

SeznamDomaceBranjeKajuhovaBralnaZnacka2015_16

Seznam knjig (.pdf) za domače branje in bralno značko 2014-15.

Iskanje prek Cobissa po knjižnici OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Digitalna knjižnica Slovenije:

Cobiss

Biblos – spletna eKnjižnica in eKnjigarna

Mega kviz

K branju vas vabita knjižničarki: mag. Barbara Turinek  in Brigita Grobelnik, predm. učit.

KNJIŽNIČNI RED ŠOLSKE KNJIŽNICE OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

(Poslovanje knjižnice za učence in delavce šole)

1. Članstvo, članska izkaznica, izposoja
  • Ob vpisu na našo šolo postanejo vsi učenci člani šolske knjižnice.
  • Članarine ni.
  • Izposoja je možna z izkaznico.
  • Uporabnikom knjižnice je vse knjižnično gradivo dostopno brezplačno.

1. Izposoja gradiva
  • Knjige si bralci lahko izposodijo za 14 dni. Izposojo vsake knjige, razen za domače branje, je možno po poteku izposojevalnega roka podaljšati še za 14 dni.
  • Če učenec kljub večkratnim opozorilom knjižničarke ne vrne knjige, se zamudnina ne zaračuna, ampak si ta učenec v naslednjih treh mesecih ne sme izposoditi knjige v šolski knjižnici, lahko pa jo nemoteno obiskuje.
  • Referenčno gradivo je možno uporabljati samo v prostorih knjižnice ali razredih, le izjemoma je možna izposoja na dom. Multimedijsko gradivo se ne izposoja na dom.
  • Gradivo si izposoja vsak uporabnik osebno s svojo izkaznico.

1. Delovni čas
  • Knjižnica je za uporabnike odprta od ponedeljka do petka 11.20 do 14.30, za učitelje pa tudi od 7.00 do 7.45.

1. Odškodnine za poškodovano ali izgubljeno gradivo
  • Poškodovano ali izgubljeno gradivo, ki ga je mogoče nadomestiti z novim, uporabnik nadomesti z enako enoto.
  • Gradivo, ki ga ni mogoče nadomestiti, povzročitelj nadomesti z vsebinsko enakovrednim gradivom po dogovoru s knjižničarko.

1. Pravila obnašanja v knjižnici
  • Vstop v knjižnico s čevlji, hrano in pijačo ni dovoljen.
  • Torbe in jakne se odlaga v garderobi šole ali pred knjižnico.
  • Pogovarja se tiho.
  • Uporaba mobilnih telefonov ni dovoljena.
  • Računalnik lahko uporablja posameznik samo za potrebe pouka.