Učenka/Učenec šole

UČENKA ŠOLE  v šol. l. 2015/2016

najucenka

ANAMARIJA MEŽNAR

V letošnjem šolskem letu 2015/2016 ni bilo treba razmišljati, kdo naj bo UČENEC oziroma UČENKA šole. Ime, ki ga pogosto slišimo po zvočniku, prepoznajo tudi najmlajši na šoli – to je Anamarija Mežnar, učenka 9. d razreda.

Anamarija je vsestransko nadarjena na mnogih področjih. Priznanje za učenko Osnovne šole Karla Destovnika-kajuha Šoštanj si je zaslužila z vztrajnim in vestnim delom ter udejstvovanjem na različnih področjih v okviru šole in izven nje. Skozi vsa leta šolanja je dosegala odličen učni uspeh in zavidljive rezultate na številnih področjih.

V sedmem razredu je osvojila:

• srebrno in zlato priznanje iz matematike,
  • zlato priznanje iz logike in 7. mesto v državi.

V osmem razredu je osvojila:

• zlato priznanje iz logike in postala DRŽAVNA PRVAKINJA,
  • srebrno in zlato priznanje iz matematike oziroma 3. mesto v državi,
  • zlato priznanje iz kemije in mesto v državi,
  • srebrno in zlato Cankarjevo priznanje.

V devetem razredu je osvojila:

• zlato priznanje iz logike,
  • zlato priznanje iz matematike,
  • zlato priznanje iz kemije in postala DRŽAVNA PRVAKINJA,
  • diamantni kenguru: priznanje na tekmovanju Mednarodni matematični kenguru.

Vsa leta je osvojila zlato bralno značko iz angleščine, zlato bralno značko iz nemščine in Kajuhovo bralno značko.

Napisala je besedilo za himno naše šole.

V 7., 8. in 9. razredu je na bazarju vodila delavnico.

Nepogrešljiva je bila na kulturnem področju. Vsa leta šolanja je sodelovala v šolskem pevskem zboru, nobena prireditev ni minila  brez njene prisotnosti, pela je samostojno ali v manjši skupini.

Zelo ustvarjalna je bila tudi na likovnem področju in sodelovala s svojimi prispevki za šolsko glasilo.

Poleg tega je bila nepogrešljiva pri predstavitvi različnih projektov izven šole: Odpadek naj ne bo samo odpadek, Varujmo in ohranimo Šaleško dolino.

Anamarija Mežnar je v šolskem letu 2015/2016 sodelovala pri literarnem krožku, in sicer s prispevkom na 29. Roševih dnevih, literarnem srečanju najboljših mladih ustvarjalcev iz 8. in 9. razreda OŠ. Med 60 mladimi iz vse Slovenije se je uvrstila med najboljših dvajset in si tako prislužila udeležbo na literarni delavnici, ki jo je vodil mladinski pisatelj Andrej Predin. Za natečaj je Anamarija ustvarila sonetni venec z naslovom Domišljija srca.

Anamarijo zanima veliko stvari. Je navdušena in uspešna glasbenica, v glasbeni šoli igra klavir.

Leta 2012 je na mednarodnem tekmovanju Aci Bertoncelj na klavirju osvojila srebrno plaketo.

Anamariji ni nobena stvar pretežka. Dela se loteva z veseljem in radovednostjo. Svoje ideje je pokazala pri urejanju razrednega kotička, v vsakega sošolca se je posebej poglobila in ga likovno upodobila.

Besedi hvala in prosim, ki jih marsikateri najstnik ne pozna in niti noče izreči, sta za njo nekaj samoumevnega, neprisiljenega. Anamarija je bila zelo pozorna in spoštljiva tudi do učiteljev. Za novo leto je učiteljem vedno zaželela vesele praznik

e in izročila drobno pozornost, ki jo je izdelala na poseben, ustvarjalen način. Ni treba veliko, da ljudem popestriš praznike, ona je to znala.

Anamarija je dekle z ogromno idejami, vztrajna, zanesljiva, nikdar vsiljiva, zelo ustvarjalna. Zanjo je dan prekratek, da bi lahko vse zamisli uresničila.

Na koncu bi lahko samo rekli:  Ponosni smo, da si bila učenka naše šole in ostani takšna še naprej.

Šoštanj, 15. 6. 2016

razredničarka Danica Švarc in  mag. Majda Zaveršnik Puc, ravnateljica