Slovenski jezik

Tekmovanje iz slovenskega jezika:

Mehurčki – 1.-3. r.,  šolsko –  7.  4.  2017

(V prvem triletju se je Cankarjevo tekmovanje preimenovalo v Mehurčke.)

Cankarjevo tekmovanje 4.-9. r.

9. 12. 2016 — šolsko tekmovanje;

25. 1. 2017 — območno;

11. 3. 2017 — državno.

Več o tekmovanju

Razpis

OBMOČNO TEKMOVANJE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE 2016/17

Na območnem tekmovanju za Cankarjevo priznanje, ki je potekalo 25. 1. 2017 na OŠ Livada v Velenju, so naši učenci dosegli lepe uspehe. Srebrno Cankarjevo priznanje bodo prejeli  Lea Balant, Lucija Plankelj ter Tomaž Turinek.

Prejemnikom priznanj in tudi ostalim sodelujočim čestitamo!

Mentorica: mag. Anka Voh

REZULTATI ŠOLSKEGA CANKARJEVEGA TEKMOVANJA 2016/2017

Doseženi cilji

zorijo moči

za nove in nove podvige.

V življenje odtisnejo

zlate sledi –

enako kot dobre knjige!

(Zvezdana Majhen)

V petek, 9. decembra 2016, je na šoli potekalo tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje. Sodelovali so učenci od 4. do 9. razreda. V letošnjem šolskem letu je potekalo pod naslovom Na odru domišljije in resničnosti. V letu 2016 mineva 400 let od smrti velikega angleškega dramatika Williama Shakespeara, zato je tekmovanje temeljilo na dramskih besedilih. S pisanjem spisa je dokazovalo svoje poznavanje izbrane literature ter ustvarjalnost 91 učencev naše šole.

PREJEMNIKI BRONASTEGA CANKARJEVEGA PRIZNANJA SO:

4. razred: Eva Plešnik, Tia Ana Andrejc, Tara Povh Klemenčič, Alina Urbanc, Klara Lorenčič.

5. razred: Sara Zapušek, Ajda Stropnik, Tjaša Goršek.

6. razred: Dominika Rak, Ambrož Sovič, Tim Britovšek, Amra Huremović.

7. razred: Denis Balant, Art Špegel, Vida Volk, Urška Grudnik, Ajla Huremović.

8. razred: Vita Plamberger, Kaja Borovšek, Tomaž Turinek, Lana Ovnik, Enja Tonkli, Nika Andrejc Sevčnikar, Sinja Kortnik, Aneja Štrigl.

9. razred: Lea Balant, Lucija Plankelj, Zala Kavšak, Neja Skornšek, Karin Goršek.

Vsem prejemnikom iskrene čestitke!

Gostiteljica regijskega tekmovanja bo letos OŠ Livada v Velenju. Tam se bodo 25. januarja 2017 za srebrno Cankarjevo priznanje potegovali tudi naši osmo- in devetošolci.

mag. Anka Voh

Cankarjeva tekmovanja 2015/16:

Šolsko tekmovanje: sreda, 9. 12. 2015

Področno tekmovanje: četrtek, 21. 1. 2016, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj, 14.00.

Državno tekmovanje: sobota, 12. 3. 2016

Bronasto priznaje je osvojilo 43. učenk in učencev, srebrno priznanje pa Lea Balant, 8. r.

29. natečaj Roševih dnevov

Na to literarno srečanje najboljših mladih ustvarjalcev se je letos prijavila tudi Anamarija Mežnar, ki je napisala sonetni venec. Med 60 avtorji in 71 prispevki jo je strokovna komisija izbrala v skupino 20 najboljših. Njeno delo bo objavljeno v zborniku, s svojim delom pa si je prislužila tudi enodnevno literarno delavnico pod vodstvom slov. mladinskega pisatelja in pesnika Petra Svetine.

Anamarija, čestitamo ti za dosežen uspeh in si želimo še novih literarnih izzivov izpod tvojega peresa.

Mentorica: Sonja Bric, prof.

Državno tekmovanje za Cankarjevo priznanje:

28. 2. 2015, Ptuj

Udeležila se ga je tudi Anamarija Mežnar. Njen spis z naslovom Tujina: ječa ali svoboda? je njej in šoli v ponos prinesel zlato Cankarjevo priznanje.

Mentorica: Ana Brigita Grobelnik

Regijsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje:

srebrno Cankarjevo priznanje: Tjaša Srotič, Maša Petkovnik, Anamarija Mežnar.

A. Mežnar se je kot druga najboljša v regiji uvrstila na državno Cankarjevo tekmovanje. Globoko razumevanje umetniškega jezika in motivov v romanu Pod svobodnim soncem je edinstvena širina teh posameznic, ki so se kot hrepeneče duše pustile ujeti v navidezni svet osvobajanja s pomočjo pisane besede!

Čestitamo nagrajenkam in mentorjema Ani Brigiti Grobelnik in Tomažu Repenšku.

Šolsko Cankarjevo tekmovanje

Četrtek, 4. 12. 2014. 2.-5. razred – 5. uro; 6.-9. r. – 7. uro