2016/17

šolsko tekmovanje:  16. 3. 2017

državno tekmovanje: 22. 4. 2017

TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE

Šolsko tekmovanje iz matematike – Mednarodni matematični kenguru je letos potekalo v četrtek 16. marca.

Med učenci 1. razredov je bronasto priznanje osvojilo 21 učencev.

Največ točk je zbrala Mari Lenko iz 1.a razreda.

Med učenci 2. razredov je bronasto priznanje osvojilo 23 učencev.

Največ točk je zbral  Tilen Jeseničnik iz 2.a razreda.

Med učenci 3. razredov je bronasto priznanje osvojilo 23 učencev.

Največ točk je zbral  Matija Kovač iz 3.c.

Med učenci 4. razredov je bronasto priznanje osvojilo 12 učencev.

Največ točk je zbral  Ožbej Čremožnik iz POŠ Topolšica.

Med učenci 5. razredov je bronasto priznanje osvojilo 6 učencev.

Največ točk je zbral  Brin Kortnik 5.a.

Med učenci 6. razredov je bronasto priznanje osvojilo 11 učencev.

Največ točk je zbral  Ambrož Sovič 6.a.

Med učenci 7. razredov je bronasto priznanje osvojilo 9 učencev.

Največ točk je zbral  Jan Novak 7.c.

Med učenci 8. razredov je bronasto priznanje osvojilo 11 učencev.

Največ točk je zbral  Tim Sešel 8.b.

Med učenci 9. razredov je bronasto priznanje osvojilo 7 učencev.

Vse možne točke in s tem 1. mesto sta osvojila Jure Majcen 9.b in Anže Goršek 9.c.

Na državno tekmovanje, ki je bilo v soboto 22. aprila na OŠ Polzela so se uvrstili Brin Kortnik, Urša Sevčnikar, Jan Novak, Jaka Miklavžina, Tim Sešel, Anže Goršek, Jure Majcen in Enej Žlebnik Jančič.

Na državnem tekmovanju so SREBRNO priznanje osvojili Brin Kortnik, Urša Sevčnikar, Jan Novak, Jaka Miklavžina, Tim Sešel, Anže Goršek in Enej Žlebnik Jančič.

Jure Majcen zbral vse možne točke in s tem je osvojil ZLATO priznanje, prejel bo posebno praktično nagrado in se kot najuspešnejši tekmovalec na državnem nivoju udeležil Poletne šole z matematično vsebino. Iskrene čestike.

Priznanje Diamantni kenguru,  ki ga prejmejo učenci, ki so v vseh devetih razredih osvojili bronasto priznanje sta osvojila:

Neli Goršek in Jure Majcen.

ISKRENO ČESTITAMO

Učitelji matematike

2015/16

Šolsko tekmovanje 17. 3. 2016, 13.00

Državno: 16. 4. 2016, 9.00, OŠ Petrovče

TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE

Na državno tekmovanje, ki je bilo v soboto, 19. aprila 2016, na OŠ Petrovče, so se uvrstili Ambrož Sovič, Jože Klavž, Jan Novak, Tjaš Paradiž, Anže Goršek, Jure Majcen, Teja Ružič, Hana Marija Žibert, Anamarija Mežnar in Aljaž Turk.

Na državnem tekmovanju se je Anamarija Mežnar uvrstila na 32. mesto in osvojila ZLATO priznanje. SREBRNO priznanje pa so osvojili Ambrož Sovič, Jože Klavž, Jan Novak, Anže Goršek, Jure Majcen, Teja Ružič, Hana Marija Žibert in Aljaž Turk.

Priznanje Diamantni kenguru,  ki ga prejmejo učenci, ki so v vseh devetih razredih osvojili bronasto priznanje, so prejeli: Anamarija Mežnar, Luka Ramšak in Hana Marija Žibert.

Šolsko tekmovanje iz matematike – Mednarodni matematični kenguru je  potekalo v četrtek, 17. marca 2016.

Med učenci 1. razredov je bronasto priznane osvojilo 39 učencev. Vse možne točke in s tem 1. mesto so osvojili:  Erik Heindl, Tinkara Krt, Timon Švener, Jan Kodrun, Jan Goličnik, Jurij Grabner, Vid Rotovnik, Ajda Stropnik, Matija Zajc, Marsel Goličnik, Blaž Pokleka, Hana Rezoničnik, Lara Katarina Tajnšek, Anja Turnšek, Tisa Borovnik, Nejc De Costa in Sara Ovčjak.

Med učenci 2. razredov je bronasto priznanje osvojilo 19 učencev. Vse možne točke in s tem 1. mesto so osvojili: Anja Čujež, Hana Klančnik, Matija Kovač in Ema Zupanek.

Med učenci 3. razredov je bronasto priznanje osvojilo 11 učencev. Vse možne točke in s tem 1. mesto so osvojili: Leon Napotnik, Timotej Potočnik, Anže Rotovnik, Ožbej Čremožnik in Jan Rožič.

Med učenci 4. razredov je bronasto priznanje osvojilo 9 učencev. Vse možne točke in s tem 1. mesto je osvojil Brin Kortnik.

Med učenci 5. razredov je bronasto priznanje osvojilo 11 učencev. Vse možne točke in s tem 1. mesto sta osvojila Ambrož Sovič  in Jože Klavž.

Med učenci 6. razredov je bronasto priznanje osvojilo 8 učencev. 1. mesto je osvojil Jan Novak.

Med učenci 7. razredov so bronasto priznanje osvojili 4 učenci. 1. mesto je osvojil Tjaš Paradiž.

Med učenci 8. razredov je bronasto priznanje osvojilo 6 učencev. Vse možne točke in s tem 1. mesto je osvojil Anže Goršek.

Med učenci 9. razredov je bronasto priznanje osvojilo 6 učencev. Vse možne točke in s tem 1. mesto so osvojile Teja Ružič, Hana Marija Žibert in Anamarija Mežnar.

ISKRENO ČESTITAMO

Učitelji matematike

V mesecu marcu in aprilu 2015 so potekala tekmovanja iz znanja matematike. Na šolskem tekmovanju, Evropski matematični kenguru, 19. 3. 2015, je osvojilo bronasto priznanje 28 prvošolcev, 15 drugošolcev, 12 tretješolcev, 11 četrtošolcev, 10 petošolcev, 7 šestošolcev, 9 sedmošolcev, 6 osmošolcev in 8 devetošolcev.

Področnega tekmovanja, ki je potekalo, 1. 4. 2015, na naši šoli, se je udeležilo kar 18 učencev naše šole. Anamarija Mežnar in Anže Goršek sta postala regijska prvaka in osvojila srebrno priznanje. Srebrno priznanje je osvojilo še 11 naših učencev: sedmošolci: Jure Majcen, Lea Balant, Enej Žlebnik Jančič, Zala Kavšak, Neli Goršek; osmošolci: Hana Marija Žibert, Aljaž Turk; devetošolci: Žan Novak, Tjaša Srotič, Anja Mazej, Tina Rotnik.

Državnega tekmovanja, ki je potekalo 18. aprila v Žalcu, so se udeležili trije učenci: Lea Balant in Anže Goršek iz 7. razreda in Anamarija Mežnar iz 8. razreda.

Anamarija Mežnar je osvojila zlato priznanje in obenem odlično tretje mesto v državi.

Iskreno čestitamo za vrhunski dosežek.

Čestitke veljajo tudi vsem ostalim tekmovalcem, ki so dosegli priznanja.

Aktiv matematikov