Bober

Bober – mednarodno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja

Več o Bobru

2017/18

Šolsko tekmovanje je potekalo med 13. in 17. novembrom 2017. Na državno tekmovanje se je uvrstil sedmošolec,  Ambrož Sovič.
Državno tekmovanje je potekalo 13. januarja 2018 na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani. Ambrož je dosegel zlato priznanje in je bil med sedmošolci najboljši v Sloveniji oz. je dosegel 1. mesto.
Iskrene čestitke!

Mentor: Mitja Pranjič, prof.


Na šolskem tekmovanju so sodelovali učenci od 2. do 9. razreda.

2. razred
84 tekmovalcev, 32 bronastih priznanj: Matija Čepelnik, Patricija Goličnik, Jera Menih Dokl, Gašper Koradej, Marko Matić, Ana Reberšak, Bor Štraus, Tjaš Tajnšek, Edon Ajazaj, Domen Hriberšek, Tanja Hudolin, Mari Lenko, Vid Lukanc, Marcel Medved, Žan Luck Oblak, Neža Petkovnik, Sara Pirečnik, Eva Požgane, Luka Ramšak, Jaroš Volk, Žana Dreu, Blaž Drolc, Gaja Goršek, Ajda Pocajt, Tilen Pogorevc, Maša Šmon Jerič, Erol Gashi, Taja Meh, Jaka Špegelj, Zala Čremožnik, Tia Sara Smeh, Jaka Sijarto.
Vse točke sta dosegli Zala Čremožnik in Tia Sara Smeh.

3. razred
92 tekmovalcev, 33 bronastih priznanj: Tilen Jeseničnik, Zala Novak, Erik Heindl, Tit Vertačnik, Nuša Medved, Lan Božič, Jan Goličnik, Jurij Grabner, Pia Pušnik, Enej Kočnik, Matija Goličnik, Lucija Spital, Blaž Blažič, Nina Dvorjak, Ajda Mežnar, Ula Ramšak, Taj Ogrizek, Hana Rezoničnik, Lara Katarina Tajnšek Aiša Huremović, Marcel Klinc, Timon Švener, Larisa Fajdiga, Tia Goltnik, Jan Kodrun, Shkodran Kryeziu, Jolanda Praprotnik Shandor, Zoja Melanšek, Ajda Stropnik, Jošt Božičevič, Nejc De Costa, Lara Kokošinek Urleb, Tine Sijarto.

4. razred
91 tekmovalcev, 12 bronastih priznanj: Ema Zupanek, Jan Pergovnik, Lana Stanić, Amadej Anželak, Gaja Goršek, Ana Novak, Anže Podvratnik, Živa Fujs, Žan Mikek, Mai Pokleka, Eva Vodušek, Alja Žnidar.

5. razred
71 tekmovalcev, 17 bronastih priznanj: Ožbej Čremožnik, Živa Heindl, Anže Bricman, Patrik Višić, Lucijan Pergovnik, Eva Sevčnikar, Jure Bernjak, Eva Plešnik, Alina Urbanc, Leon Napotnik, Tia Ana Andrejc, Tadej Menih, Marsel Tajnik, Manca Jevšnik, Mojca Mazej, Nik Ovčjak, Lucija Škruba.

6. razred
9 tekmovalcev, 3 bronasta priznanja: Urša Sevčnikar, Brin Kortnik, Maj Goličnik.

7. razred
9 tekmovalcev, 2 bronasti priznanji: Ambrož Sovič, Nik Ledinek.

8. razred
20 tekmovalcev, 4 bronasta priznanja: David Meh, Jan Novak, Tilen Rotovnik, Aljaž Rogelšek.

9. razred
11 tekmovalcev, 4 bronasta priznanja: Matjaž Aristovnik, Timotej Cure, Rok Kočevar, Jakob Menih.

Izvajalci tekmovanja:

2.-5. r.: razredničarke,
6. in 7. r. Mitja Pranjič in Andrej Novak,
8. in 9. r. Andrej Novak.

Vodja šolskega tekmovanja: Bogomira Vrčkovnik Šopar, prof.

Bober 2017: – šolsko: od ponedeljka, 13. 11. 2017, do petka, 17. 11. 2017, od 7.00 do 19.00. Prijava 6.-9. r.: https://bober.acm.si/simple/competition/solsko-2017/

2016/17

državno: 14. 1. 2017, na  Univerzi v Mariboru, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, v organizaciji slovenskih univerz in ACM Slovenija.

šolsko: med 7. in 11. novembrom 2016

Šolsko tekmovanje Bober 2016

Šolskega tekmovanja se je udeležilo 385 tekmovalcev od 2. do 9. razreda. 107 jih je osvojilo bronasto priznanje, na državno se žal ni uvrstil nihče: Rok Juvan, Živa Kac, Matevž Meh, Ajla Huremović, Eva Ciglar, Neja Golčman, Tjaša Goršek, Rok Jurič, Domen Juvan, Anja Kolenc, Brin Kortnik, Tinkara Kovač, Teja Krk, Neža Medved, Petra Obšteter, Kemal Rifet Malkanović, Urša Sevčnikar, Mai Skornšek, Flavia Štakne, Polona Strožič, Lara Suhaj, Ula Švarc Klanfer, Tim Turnšek, Mihael Đukić, Bor Golob, Katja Grudnik, Eva Plešnik, Timotej Potočnik, Eva Sevčnikar, Marko Smonkar, Elizabeta Špela Kavšak, Alina Urbanc, Patrik Višić, Ela Ana Novak, Amadej Anželak,  Lamiya Avdić, Lejla Avdić,  Matic Banovšek,  Ajda Breznik, Lan Časl, Anja Čujež, Ian Drljić, Klara Fekonja, Živa Fujs, Gaja Goršek, Ula Hribernik, Larisa Ibralić, Žan Imperl, Ema Jelenko, Kasandra Kotnik, Matija Kovač, Nik Kovač Mandelc, Florijan Mežnar, Neja Mraz, Ana Novak, Jan Pergovnik, Mai Pokleka, Ana Rotnik, Vita Rudolf, Nina Skornšek,  Nik Sovič, Tia Srebre, Liona Štrigl, Manca Stropnik, Tim Stropnik, Lana Šumak, Gašper Turinek, Liam Urbanc Glinšek, Tibor Verdenik, Eva Vodušek, Neja Vrčkovnik,  Ema Zupanek, Maja Koren, Metod Apatič,  Jaka Berložnik, Katja Bernjak, Lan Božič, Nina Dvorjak, Larisa Fajdiga, Jan Goličnik, Jurij Grabner, Nina Holešek, Mathias Kočnik Čujež, Doroteja Krajnc, Elena Kurahović, Liana Ledinek Lesjak, Nuša Medved, David Napotnik, Nika Navodnik, Zala Novak, Ruben Pečnik, Blaž Podkrižnik, Pia Pušnik, Gašper Rogelšek, Luka Sevčnikar  Nika Skornšek  Pia Sopotnik  Leon Švener  Anja Turnšek  Matic Uranjek  Tit Vertačnik  Matija Zajc  Tisa Borovnik  Nejc De Costa  Aneja Jakupović  Sara Ovčjak  Tine Sijarto.

Čestitamo!

Mentorica: Bogomira Vrčkovnik Šopar, prof.