Živim zdravo

PROJEKT  »ŽIVIM ZDRAVO«

logoDruštvo Sobivanje je tudi v letošnjem šol. l. 2022/23 razpisalo projekt »ŽIVIM ZDRAVO«. Namen projekta je aktivno razmišljanje o zdravem načinu življenja. Vključeni sta telesna aktivnost in zdrava prehrana.

V projekt ne bomo vključeni le učitelji in učenci, k sodelovanju bomo povabili tudi starše. Prav je, da se zdrav način življenja prenese tudi v družinsko okolje.

Učenci se bodo z mentorji pogovarjali o pomenu telesne aktivnosti, katere oblike telovadbe so jim najbolj všeč, koliko telovadijo, vodili bodo tudi dnevnik vadbe. Izdelali bomo načrt za bolj zdravo življenje znotraj skupine in ga tekom projekta redno izvajali.

Pogovarjali se bomo o pomenu zdrave hrane, koliko obrokov na dan pojedo, kaj jedo za posamezen obrok, je to zdravo, od kod prihajajo živila, ki jih jedo, predelava živila (ali kaj predelajo doma ali vse kupijo v trgovini). Glede na pomladni čas bi morda lahko katero od zelenjave tudi sami vzgojili?

Pripravljali bomo recepte zdrave prehrane, za katere bomo menili, da bi jih bilo dobro predstaviti še drugim.

23 učiteljev na naši šoli bo vključenih v projekt. Menimo, da je tema zanimiva, aktualna in vsekakor izredno uporabna.

Koordinatorka projekta Mateja Čokelc, prof