Davčno opismenjevanje mladih

Sreda, 11. 1. 2023: 8. a, c; četrtek, 12. 1. 2023: 8. d, b

Izobraževanja, ki traja dve šolski uri, izvaja sodelavka z DURS-a, ga. Helena Selič.

Osnovni namen projekta je ozaveščanje mladih o pomenu plačevanja davkov, ki omogočajo zagotavljanje javnih dobrin in storitev vsem prebivalcem v Republiki Sloveniji.

Z željo po povečanju davčne pismenosti med mladimi izvajamo predavanja v osnovnih in srednjih šolah s programskimi moduli, ki so vsebinsko in po zahtevnosti prilagojeni starosti slušateljev. Analize evalvacij so v vseh letih izvajanja projekta pokazale bistvene razlike pri dojemanju pomembnosti plačevanja davkov za celotno družbo pri mladih, ki so predavanja poslušali v primerjavi s tistimi, ki jih niso. Občutno se je pri mladih po predavanjih povečalo zavedanje, da davki niso nebodigatreba, pač pa pomembni za normalno delovanje države, za dostopnost javnih storitev za vse prebivalce.

Izobraževanje bo potekalo po naslednjem razporedu:

SREDA, 11. 1. 2023

8. a – 1. in 2. ura

8. c – 3. in 4. ura

 

ČETRTEK, 12. 1. 2023

8. d – 1. in 2. ura

8. b – 3. in 4. ura

 

Upam, da bomo s takšnimi vsebinami popestrili šolski vsakdan z vsebinami za življenje ter naše učence pripravili na aktivnejše državljanstvo v prihodnosti.

Koordinatorka projekta:

Sonja Bric, prof.

 

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.