Razpis

50. LIKOVNEGA NATEČAJA

LIKOVNI SVET OTROK 2018

Osnovna šola Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj objavlja razpis za likovni natečaj

jubilejne 50. razstave LIKOVNI SVET OTROK na temo:

DINAMIKA LIKOVNEGA RITMA

Vse stvari, ki sledijo druga drugi, imajo določen ritem. V ritmu nam bije srce, za nočjo prihaja dan, izmenjujejo se letni časi … Pravimo, da je ritem del življenja. Srečujemo ga tudi v različnih zvrsteh umetnosti: v glasbi, plesu, besedni in dramski umetnosti ter likovni umetnosti. Prisoten je na vseh področjih likovnega ustvarjanja.

Kadar govorimo o likovnem ritmu, govorimo o ponavljanju, izmenjavanju ali stopnjevanju elementov na ploskvi ali v prostoru. Elementi se lahko spreminjajo po obliki, barvi, masi, velikosti, smeri, gostoti. Enakomeren in izmeničen ritem opazimo v našem okolju na tlakovanih poteh, različnih ograjah, oknih zgradb, strehah hiš, na vrtnih gredicah, tkaninah, …

Načinov ustvarjanja likovnega ritma je neskončno veliko. V zanimive likovne rešitve ujemite dinamičen, razgiban, učinkovit ritem in se nam pridružite na jubilejni 50. razstavi otroške likovne ustvarjalnosti v Šoštanju.

Razpisni pogoji:

• Na likovnem natečaju lahko sodelujejo otroci in mladostniki osnovnih šol, vrtcev in drugih vzgojno-izobraževalnih ustanov.
  • Likovne izdelke, prispele do 15. februarja 2018, bo pregledala komisija, ki jo bodo sestavljali strokovnjaki z likovnega področja.
  • Komisija bo podelila tri enakovredne nagrade in tri pohvale za izbrane kolekcije.
  • Učenec, katerega likovni izdelek je izbran za naslovnico kataloga, prejme knjižno nagrado.
  • Mentor (likovni pedagog, učitelj, vzgojitelj) lahko pošlje največ 20 likovnih del na ustanovo (šolo, vrtec, zavod).
  • Vsak mentor naj pošlje likovne izdelke za posamezno šolo, vrtec ali drugo vzgojno-izobraževalno ustanovo v samostojni mapi oz. paketu (npr. če učitelj poučuje na dveh ali več šolah, če poučujeta dva učitelja na eni šoli).
  • Poslani likovni izdelki so lahko z vseh likovnih področij, velikost formata slik, risb, grafik … pa naj ne presega formata A2. Kiparska dela in prostorske kompozicije naj ne presegajo velikosti pol metra.
  • Na posameznem izdelku je lahko naveden samo en avtor.
  • Vsak poslan izdelek naj bo razločno opremljen z naslednjimi podatki:
    • ime in priimek avtorja, razred oz. starost;
    • naslov likovnega dela in likovne naloge, likovna tehnika;
    • ime in priimek mentorja (likovnega pedagoga, učitelja, vzgojitelja);
    • elektronski naslov mentorja;
    • naziv, naslov in žig vzgojno-izobraževalne ustanove.
  • Natečaj traja do 15. februarja 2018, ko je zadnji rok za sprejem likovnih del.
  • Razstava likovnih izdelkov z zaključno prireditvijo bo v mesecu maju 2018. Vabila bomo vsem sodelujočim mentorjem poslali na šolo po e-pošti.
  • Neizbrana likovna dela mentorji prevzamejo na dan otvoritve razstave oz. do konca meseca junija 2018.
  • Likovna dela, ustvarjena na ploskvi, pošljite ali dostavite osebno v mapi in ne v tulcu.
  • Likovna dela pošljite ali dostavite osebno do navedenega datuma na naslov:

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

z oznako ZA NATEČAJ “LIKOVNI SVET OTROK”

Dodatne informacije o razpisu in razstavi lahko dobite po telefonu na št. 03 898 66 00.

Koordinatorki natečaja:            mag. Majda Zaveršnik Puc,

mag. Maja Strmecki Rožič                ravnateljica