Vesela šola

Šolsko tekmovanje bo 11. marca, državno pa 8. aprila 2020

Državno tekmovanje je bilo odpovedano, nov datum tekmovanja še ni določen. Bo jasno 3. 6. 2020.

Veselošolsko tekmovanje 2020 – obvestilo organizatorjev

Po dolgem premisleku in posvetovanju s pristojnimi inštitucijami smo se odločili, da bomo sledili priporočilom Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, po katerem naj bi v šolah izvajali le nujne aktivnosti in pri tem skrbeli, da ne pride do združevanja učencev iz različnih razredov. Državnega tekmovanja v znanju Vesela šola tako NI MOGOČE izpeljati. Vendar, pozor, berite dalje!

Več kot 70 odstotkov šol se je odzvalo, da si želijo izpeljati tekmovanje na šoli, saj so tekmovalci z navdušenjem potrdili udeležbo, zato smo se odločili, da vam omogočimo prostovoljno izvedbo tekmovanja, ki ne bo uradna in bo namenjena tistim tekmovalcem, ki so se uvrstili na naslednjo stopnjo tekmovanja v znanju Vesela šola v sezoni 2019/2020. Na ta način bodo veselošolci lahko pokazali osvojeno znanje in trud, ki so ga skupaj z vami vlagali v priprave skozi vse leto.

V četrtek, 11. junija 2020, bomo na strežniku DMFA objavili tekmovalne pole, predvidene za državno tekmovanje, in na ta dan bo organizirano reševanje tekmovalnih pol.

Pri tem pa seveda Pravilnik (točkovanje, podelitev priznanj, razglasitev prvakov in uveljavljanje) ni v veljavi, prav tako rezultata ne bo mogoče uveljavljati za Zoisovo štipendijo.

Poleg pohvale pa še ena spodbuda tekmovalcem – vsem veselošolcem, ki bodo na neuradnem tekmovanju v znanju Vesela šola, seveda v skladu s pravili reševanja, dosegli najmanj 45 točk, bomo za nagrado poslali lepo pozornost – veselošolsko presenečenje.

Učence, ki so na šolskem tekmovanju dosegli največje število točk bomo povabili na slovesno prireditev, ki bo predvidoma potekala 27. septembra 2020.

Želimo vam uspešen zaključek šolskega leta in prijetne počitnice!

Uredništvo Vesele šole

Šolsko tekmovanje

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 11. 3. 2020, se je udeležilo 17 učencev od 4. do 9. razreda. Bronasto priznanje so osvojili Mari Lenko, Gašper Koradej, Ula Ramšak, Ana Novak, Eva Plešnik. Državnega tekmovanja se bosta udeležili Ula Ramšak in  Ana Novak.

Mentorici: Lilijana Ograjenšek, prof., Bogomira Vrčkovnik Šopar, prof.

Veselošolske teme 2019/20

Knjigi, po 1 izvod že v šolski knjižnici

Učne poti

O tekmovanju

Vse o Veseli šoli

Do 30. 9. 2019 je naročilo revije Pil 20 % ugodneje, naročniki prejmejo darilo in kodo za celoleten dostop do interaktivnih nalog na interaktivnem izobraževalnem portalu Učim se.

Naročilo na PIL ni pogoj za tekmovanje, teme, priloge lahko dobite pri mentoricah. Zlato priznanje na državnem tekmovanju v 8. in 9. razredu se upošteva pri Zoisovi štipendiji.

Mentorica za drugo triado (4.-6. razred) Vesele šole: Lilijana Ograjenšek, prof.

Mentorica za tretjo triado (7.-9. razred) Vesele šole: Bogomira Vrčkovnik Šopar, prof.

2018/19

državno tekmovanje: 10. 4. 2019, 14.00, OŠ Griže, Griže 1a, Griže (Savinjska regija 3)

49. šolsko tekmovanje: 13. 3. 2019, teme sept.-feb., knjiga

Rezultati šolskega tekmovanje iz Vesele šole, sreda, 13. 3. 2019

Prejemniki bronastih priznanj: Ula Ramšak, Ana Novak, Neja Mraz, Eva Plešnik, Ula Švarc Klanfer, Teja Rožič.

Na državno tekmovanje so se uvrstile Ula Ramšak, Neja Mraz, Ana Novak ter Eva Plešnik. Vse so prejele srebrno priznanje.

Čestitamo!

Mentorici: Lilijana Ograjenšek, prof.

Bogomira Vrčkovnik Šopar, prof.

Veselošolske teme 2018/2019

O tekmovanju 2018/19

Knjigi

Učne poti

Vse o Veseli šoli

2017/18

šolsko tekmovanje: 14. 3. 2018

državno tekmovanje: 11. 4. 2018

2016/17

šolsko: 8. 3. 2017

državno: 12. 4. 2017

Šolsko in državno tekmovanje 2016/17

Na državno tekmovanje iz Vesele šole PIL, ki je bilo, 12. 4. 2017, se je iz naše šole uvrstila Vida Volk iz 7. r. Osvojila je srebrno priznanje.
Čestitamo.

Mentorica: Bogomira Vrčkovnik Šopar, prof.

Vesela šola:
vsak mesec vas čaka zanimiva tema v tiskani izdaji Pila

na spletni strani objavljamo veselošolske novice za učence in mentorje (seznam novic)
podpora in razširitev mesečne teme vas čaka tudi na naši strani na Facebooku (Vesela šola na FB).

Otroci lahko naročilnice oddajo mentorju Vesele šole: 4.-6. r. Lilijani Ograjenšek, 7.-9. r. Bogomiri Vrčkovnik, ki bosta naročilnice poslali na naslov: MKZ – SOK, Slovenska 29, 1000 Ljubljana.

Šolsko in državno tekmovanje 2015/216

BrinNa državno tekmovanje iz Vesele šole PIL, ki je bilo, 13. 04. 2016, se je iz naše šole uvrstil le Brin Kortnik iz 4. r. Osvojil je srebrno priznanje.
Čestitamo.

Mentorica Lilijana Ograjenšek, prof.

Šolsko tekmovanje v znanju Vesele šole bo 9. marca 2016, državno tekmovanje pa 13. aprila 2016. Za šolsko tekmovanje je treba poznati teme Vesele šole od septembra 2015 do vključno februarja 2016, za državno tekmovanje pa pridejo v poštev še marčna tema in članki iz revije Pil, ki so označeni z znakom Vesele šole.

Vprašanja na obeh stopnjah tekmovanj bodo tako iz tiskane priloge, ki izhaja v reviji Pil, kot tudi iz spletne različice mesečne teme, ki je v obliki e-učne poti objavljena na www.veselasola.net. Uredništvo Vesele šole ima pravico, da seznam tem naknadno spremeni.

Mentorica za tretjo triado (7.-9. razred) Vesele šole: Bogomira K. Vrčkovnik, prof.

2014/2015

VidaNa državnem tekmovanju(Pil), ki je bilo 15. 04. 2015, je Vida Volk osvojila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke.

Mentorica: Lilijana Ograjenšek, prof.