Vesela šola

2017/18

šolsko tekmovanje: 14. 3. 2018

državno tekmovanje: 11. 4. 2018

Veselošolske teme 2017/18 v novi sezoni bodo bio-eko trajnostno naravnane.

Arhiv starih Veselih šol

2016/17

šolsko: 8. 3. 2017

državno: 12. 4. 2017

Šolsko in državno tekmovanje 2016/17

Na državno tekmovanje iz Vesele šole PIL, ki je bilo, 12. 4. 2017, se je iz naše šole uvrstila Vida Volk iz 7. r. Osvojila je srebrno priznanje.
Čestitamo.

Mentorica: Bogomira Vrčkovnik Šopar, prof.

Mesečne teme 2016/17

Takole se gremo letos Veselo šolo:
vsak mesec vas čaka zanimiva tema v tiskani izdaji Pila (seznam mesečnih tem)
vsak ponedeljek vas na naši spletni strani čaka galaktična uganka, tj. učno gradivo za delo z veselošolci (galaktične uganke)
na spletni strani objavljamo veselošolske novice za učence in mentorje (seznam novic)
podpora in razširitev mesečne teme vas čaka tudi na naši strani na Facebooku (Vesela šola na FB).

Avtor novembrske teme, dr. Andrej Razpet, je zapisal: “Ne smemo pozabiti, da je delo v laboratoriju tudi kuhanje in igra. Zanimive ideje in ustvarjalnost sta cenjeni lastnosti.” Ustvarjajmo torej skupaj!

Želim vam vedoželjen potep po veselošolskih poteh,
Maja Ogrizek, urednica Vesele šole

Obveščamo vas, da lahko učenci do 5. 10. 2016 naročijo revijo PIL po najugodnejših pogojih:

– ob naročilu revije v šoli jim pripada 20 % popust,

– vsak naročnik prejme darilo: palica za selfije,

– naročniki prejmejo dostop do inteaktivnih nalog na portalu za učence Učimse.com,

– vsak mesec bodo v reviji poleg zanimivih tem, našli še zabavne priloge in poučno Veselo šolo.

Otroci lahko naročilnice oddajo mentorju Vesele šole: 4.-6. r. Lilijani Ograjenšek, 7.-9. r. Bogomiri Vrčkovnik, ki bosta naročilnice poslali na naslov: MKZ – SOK, Slovenska 29, 1000 Ljubljana.

Šolsko in državno tekmovanje 2015/216

BrinNa državno tekmovanje iz Vesele šole PIL, ki je bilo, 13. 04. 2016, se je iz naše šole uvrstil le Brin Kortnik iz 4. r. Osvojil je srebrno priznanje.
Čestitamo.

Mentorica Lilijana Ograjenšek, prof.

Šolsko tekmovanje v znanju Vesele šole bo 9. marca 2016, državno tekmovanje pa 13. aprila 2016. Za šolsko tekmovanje je treba poznati teme Vesele šole od septembra 2015 do vključno februarja 2016, za državno tekmovanje pa pridejo v poštev še marčna tema in članki iz revije Pil, ki so označeni z znakom Vesele šole. Seznam člankov dopolnjujemo sproti in je objavljen na tej povezavi.

Vprašanja na obeh stopnjah tekmovanj bodo tako iz tiskane priloge, ki izhaja v reviji Pil, kot tudi iz spletne različice mesečne teme, ki je v obliki e-učne poti objavljena na www.veselasola.net. Uredništvo Vesele šole ima pravico, da seznam tem naknadno spremeni.

Seznam tekmovalnih tem za šolsko leto 2015/16:

• september 2015: Pod drevesnimi krošnjami (na šolskem in državnem tekmovanju)

• oktober 2015: Vlaki, letala, podmornice (na šolskem in državnem tekmovanju)

• november 2015: Matematične kravžljanke (na šolskem in državnem tekmovanju)

• december 2015: Možgani  krmilo telesa (na šolskem in državnem tekmovanju)

• januar 2016: Varnost na spletu (na šolskem in državnem tekmovanju)

• februar 2016: Gore in jezera (na šolskem in državnem tekmovanju)

• marec 2016: Utrgaj si čokolado! (le na državnem tekmovanju)

Prijava na tekmovanje

Za prijavo na tekmovanje je treba izpolniti dve prijavnici: osebno prijavnico in elektronsko šolsko prijavo. Z osebno prijavnico, dostopno na tej povezavi, starši soglašajo s sodelovanjem in javno objavo rezultatov svojih otrok.

Mentorji jo najdete na spletu in natisnete ter razdelite šolarjem, da jo izpolnijo s svojimi podatki. Priložena je tudi oktobrski številki Pila. Podpisane prijavnice zbirajo v uredništvu Vesele šole oz. jo učenci prinesejo mentorju.

Mentorica za drugo triado (4.-6. razred) Vesele šole: Lilijana Ograjenšek, prof.

Mentorica za tretjo triado (7.-9. razred) Vesele šole: Bogomira K. Vrčkovnik, prof.

Z e-šolsko prijavo sporočate število tekmovalcev po razredih.

Osebne in šolske prijavnice za šolsko tekmovanje sprejemamo do 30. decembra 2015. Udeležence državnega tekmovanja določi osrednja državna komisija v skladu s kriteriji uvrstitve, kot je zapisano v Pravilniku o tekmovanju.

Brezplačna e-enciklopedija za vse šolarje, starše in učitelje!

Medijski sponzor Vesele šole Da Vinci Learning, ki veselošolce vsak mesec s kratkim izobraževalnim filmom vpelje v galaksijo znanja, je pripravil brezplačno e-enciklopedijo. Spletna knjižnica znanja na privlačen in šaljiv način predstavi različna področja znanosti in velike ume, ki so vplivali na razvoj posamezne veje znanosti. Raziskovanje je dopolnjeno s poskusi, ki zaokrožujejo poglavja in jih otroci lahko naredijo sami ali v družbi odraslih, ter s hudomušnimi stripi o prelomnih zgodovinskih dogodkih.

Zgradite svojo raketo, izmerite prostornino svojih pljuč, izdelajte letalo iz obročev in planetarij, naredite vodo, ki se sveti … to je le nekaj izzivov, s katerimi bo pridobivanje znanja postalo prava pustolovščina! Radovednost pa vas lahko popelje tudi v Berlin, Da Vinci Learning bo eno družino nagradil z brezplačnim vikend paketom v glavnem mestu Nemčije

Naložite si enciklopedijo na svoj računalnik in sodelujte v nagradni igri! Naj se pustolovščina začne! Več informacij in pravila nagradne igre na spletni strani Da Vinci Learninga.

2014/2015

VidaNa državnem tekmovanju(Pil), ki je bilo 15. 04. 2015, je Vida Volk osvojila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke.

Mentorica: Lilijana Ograjenšek, prof.