Mladi raziskovalci

ZOTKINI talenti 2019

slovesna razglasitev rezultatov državnih tekmovanj iz znanja in srečanja mladih raziskovalcev v organizaciji Zveze za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS).   Prireditev bo potekala v soboto 8. junija 2019 v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani. Udeležijo se jo prejemniki zlatih priznanj: Vida Volk.

nagradni IZLET

Izlet za osnovnošolske avtorje raziskovalnih nalog in mentorje ter somentorje v sosednjo Avstrijo, bo v petek, 17. maja 2019. (7.30 izpred Galactice Velenje; Vrbsko jezero, Minimundus; 19.00).

Udeleženci: Sebastjan Turinek, Vida Volk, Rene Pačnik, Bogdan Mirko Novak, Zala Katanec, Denis Balant, Alenka Hudolin, Maša Goličnik, Maja Klančnik, Andreja Roglšek, Patricija Venta.

Spremljajo: mag. Barbara Turinek, Petra Teržan, prof., Maja A. Požegar, univ. dipl. psih.,  Jelka Peterlin, prof.

53. Državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije

Več

Vida Volk – zlato priznanje: Katera metoda učenja poveže zapleten labirint celic v možganih? (INTERDISCIPLINARNA PODROČJA)

Sebastjan Turinek – srebrno priznanje: Ali lahko s pomočjo tehnologije izboljšamo pozdravljanje?  (APLIKATIVNI INOVACIJSKI PREDLOGI IN PROJEKTI)

Murska Sobota, 14. 5. 2019

Udležijo se ga Sebastjan Turinek, mentorica mag. Barbara Turinek ter  Vida Volk in Tjaš Esih, mentorica Petra Teržan.

V skladu z razpisom Državnega srečanja mladih raziskovalcev Slovenije so strokovne komisije izmed prispelih raziskovalnih nalog na vsakem področju izbrale največ 6 raziskovalnih nalog katerih avtorji so vabljeni k predstavitvi raziskovalnih nalog na sklepnem delu letošnjega državnega srečanja, ki bo 14. maja 2019 na Gimnaziji in Srednji poklicni in tehniški šoli v Murski Soboti (Šolsko naselje 12).

Raziskovalna naloga z naslovom  »Ali lahko s pomočjo tehnologije izboljšamo pozdravljanje?« se je uvrstila v drugi krog srečanja.

Seznam raziskovalnih nalog najdete na spletni strani www.zotks.si. Zagovor raziskovalnih nalog poteka pred strokovno komisijo in je javen, traja 15 minut (10 minut predstavitev, 5 minut vprašanja).

Predstavitve na področju aplikativnih inovacijskih predlogov in projektov bodo potekale v telovadnici SPTŠ.

Program srečanja:

09.00 do 09.30  Prihod in prijava udeležencev

09.30 do 10.00  Svečana otvoritev srečanja – telovadnica SPTŠ M. Sobota

10.15 do 14.00  Predstavitve in zagovori raziskovalni nalog

11.00 do 13.00  Kosilo – jedilnica

13.30 do 14.00  Razglasitev rezultatov in podelitev priznanj po skupinah

10.00 do 14.00  Kam poleti?- predstavitev mladinskih raziskovalnih taborov in ustvarjalnih poletnih šol

Mladi raziskovalci za razvoj Šaleške doline

Predstavitve raziskovalnih nalog 2018/2019

Torek, 12. 3. 2019, 16.00, ŠCV, MIC

predavalnica M 3 – 105:

Kako dobro učenci zadnje triade osnovne šole poznajo in obiskujejo slovenske gore?, Rene Pačnik, Bogdan Mirko Novak

Katera metoda učenja poveže zapleten labirint celic v možganih?, T. E., Vida Volk

Najstniki in uporaba farmacevtskih sredstev, Zala Katanec, Denis Balant

Ali lahko s pomočjo tehnologije izboljšamo pozdravljanje?, Sebastjan Turinek

Škodljivost tobačnih izdelkov, Alenka Hudolin, Maša Goličnik

predavalnica M 1 – 119:

Ali so ljudje osveščeni glede odlaganja odpadkov?, Maja Klančnik, Andreja Roglšek, Patricija Venta

Državno srečanje Mladih raziskovalcev

V ponedeljek, 15. 5. 2017, je potekalo v Murski Soboti državno srečanje Mladih raziskovalcev. Našo šolo je zastopalo 5 učenk. Polonca Mežnar in Eneja Paradiž sta v okviru tega tekmovanja osvojili bronasto priznanje.

Vida Volk, Ajla Huremović in Urška Grudnik pa so imele možnost svojo nalogo ponovno predstaviti in so z njo osvojile zlato priznanje.

Učenkam iskreno čestitamo in želimo še naprej veliko raziskovalnih uspehov.

Več

Mentorica: Maja A. Požegar, univ. dipl. psih.

Javna predstavitev raziskovalnih nalog

Sreda, 8. 3. 2017, ŠCV, MIC,predavalnica M 1 – 119, 16.00: Poznavanje cepljenja med osmo in devetošolci Osnovne šole Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj; avtorici Eneja Paradiž, Polona Mežnar.

predavalnica M 3 – 105: 17.30: Tekočnost branja osnovnošolcev na Osnovni šoli Karla destovnika-Kajuha Šoštanj; avtorice Vida Volk, Ajla Huremović, Urška Grudnik.

Mladi raziskovalci za razvoj Šaleške doline