Zgodovina

Šolsko tekmovanje: četrtek, 1. 12. 2016, ob 13.00.

Območno tekmovanje: sreda, 1. 2. 2017, ob 14.00.

Državno tekmovanje: sobota, 18. 3. 2017, ob 10.00, OŠ Ivana Cankarja Vrhnika.

Tema letošnjega tekmovanja je 100 let prve svetovne vojne in soškega bojišča – Slovenci in prva svetovna vojna.

PODROČNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

1. februarja 2017 je na OŠ Rečica ob Savinji potekalo področno tekmovanje iz znanja zgodovine. Tekmovanja so se udeležile Sinja KORTNIK, Ela MEDVED, Sara ANŽEJ, Lucija PLANKELJ in Neli GORŠEK.

Srebrno priznanje iz znanja zgodovine so osvojile Sinja KORTNIK, Sara ANŽEJ in Lucija PLANKELJ.

Lucija Plankelj je pokazala obilo znanja in se bo kot ena izmed sedmih tekmovalcev področnega centra udeležila državnega tekmovanja, ki bo potekalo v soboto, 18. marca 2017, na OŠ Ivana Cankarja Vrhnika.

Za uspeh vsem skupaj iskreno čestitamo, Luciji pa držimo pesti za dosego najžlahtnejšega priznanja.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

1. decembra 2016 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine na temo

100 LET PRVE SVETOVNE VOJNE IN SOŠKEGA BOJIŠČA – SLOVENCI IN PRVA SVETOVNA VOJNA. Tekmovanja se je udeležilo 21 učencev iz osmih in devetih razredov.

Devet učencev je osvojilo bronasto priznanje:

Sinja Kortnik, Pia Brusnjak, Ela Medved, Sara Anžej, Lea Balant, Blaž Mežnar, Lucija Plankelj, Anže Goršek in Neli Goršek.

Področnega tekmovanja, ki bo potekalo 1. februarja 2017 na OE OŠ Rečica ob Savinji, se bo udeležilo pet učenk:

Sinja Kortnik, Lucija Plankelj, Sara Anžej, Neli Goršek in Ela Medved.

Vsem dobitnikom bronastih priznanj iskreno čestitamo, udeleženkam področnega tekmovanja pa želimo uspešno prebiranje literature in med drugim spoznavanje življenja takratnega preprostega človeka sredi vojne vihre. Zamislimo pa se ob naslednjih besedah:

“VOJNE SE BIJEJO ZA OBLAST IN DENAR, vendar pa gredo mladi, ki v vojnah ubijajo in umirajo, vanje zaradi besed, zaradi poezije, zaradi retorike, ki jih zapelje in pripravi do tega, da tvegajo življenje in se poženejo v smrt”. (Javier Cercas)

Viri in literatura

Razpis

Arhiv preteklih tekmovanj iz zgodovine

Mentorica tekmovanja iz znanja zgodovine: Sabina Žnidar, prof.

2015/16

Državno tekmovanje: sobota, 19. 3. 2016, ob 10.00 uri

Področno tekmovanje: torek, 2. 2. 2016, ob 14.00 uri

Srebrno priznanje so osvojili: Hana Marija Žibert, Eva Ledinek, Katja Brvar.

Šolsko tekmovanje: torek, 1. 12. 2015, ob 13.00 uri

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

1. decembra 2015 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine na temo

Ob 500. obletnici velikega kmečkega upora na Slovenskem – podobe življenja na prehodu iz srednjega v novi vek. Tekmovanja se je udeležilo 21 učencev iz osmih in devetih razredov.

Osem učencev je osvojilo bronasto priznanje:

Maša PETKOVNIK, Hana Marija ŽIBERT, Eva LEDINEK, Katja BRVAR, Lea BALANT, Enej ŽLEBNIK JANČIČ, Pia BRUSNJAK in Tim JEVŠENAK.

Področnega tekmovanja, ki bo potekalo 2. februarja 2016 na OŠ Prebold, se bo udeležilo pet učenk:

Maša PETKOVNIK, Hana Marija ŽIBERT, Eva LEDINEK, Katja BRVAR in Lea BALANT.

Vsem dobitnikom bronastih priznanj iskreno čestitamo, udeleženkam področnega tekmovanja pa želimo uspešno prebiranje literature in spoznavanje življenja preprostega človeka v boju za staro pravdo pred 500 leti.

Mentorica: Sabina Žnidar, prof.

Tema: Ob 500. obletnici velikega kmečkega upora na Slovenskem – podobe življenja
na prehodu iz srednjega v novi vek.

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

Sobota, 14. marca 2015,  OŠ Prežihovega Voranca v Ljubljani.

PODROČNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

3. februarja 2015 sta se področnega tekmovanja iz znanja zgodovine udeležili tudi dve učenki naše šole. Tekmovanje je potekalo na I. OŠ Žalec.

Srebrno priznanje iz znanja zgodovine je osvojila Hana Marija Žibert.

Da je zgodovina učiteljica življenja, Hana Marija dobro ve. Pokazala je obilo znanja in se bo tako udeležila državnega tekmovanja, ki bo potekalo v soboto, 14. marca 2015, na OŠ Prežihovega Voranca v Ljubljani.

Za uspeh ji iskreno čestitamo in držimo pesti za dosego najžlahtnejšega priznanja.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

9. decembra 2014 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine na temo 2000 let Emone – Rimljani na Slovenskem. Tekmovanja se je udeležilo 11 učencev iz osmih in devetih razredov. 3 učenke so osvojile bronasto priznanje iz znanja zgodovine:

Katja BRVAR, Hana Marija ŽIBERT in Tjaša SROTIČ.

Področnega tekmovanja, ki bo potekalo 3. februarja 2015 na I. OŠ Žalec, se bosta udeležili Katja BRVAR in Hana Marija ŽIBERT.

Vsem dobitnicam bronastih priznanj iskreno čestitamo, udeleženkam področnega tekmovanja pa želimo uspešne priprave in čim lepše rezultate.