Pohod starejših planincev na Ribniško kočo

Sobota, 23. 4. 2022, 8.00

VABILO NA PLANINSKI POHOD

Dragi planinci!

 

V letošnjem šolskem letu bo naš prvi planinski pohod na Ribniško kočo na Pohorju.

Najprej se bomo odpeljali proti Slovenj Gradcu in naprej proti smučišču Kope, kjer se začne naša pot.
Od Grmovškovega doma se usmerimo desno v smeri Ribniške koče, na pot, ki se zložno vzpenja ob otroški smučarski progi. Nad smučiščem pot preide na kolovoz, le ta pa se naprej vzpenja deloma skozi gozd, deloma pa čez prostrane travnike, od koder se nam odpre lep razgled.

Po približno 40 minutah prispemo na Črni vrh (1543 m), ki je najvišji vrh Pohorja. Sledi vzpon na Mali Črni vrh (1533 m), kjer se nahaja akumulacijsko jezero. Z vrha se spustimo proti žičnici in prispemo do Ribniške koče.

Po postanku bomo pot nadaljevali še do Jezerskega vrha (Ribniški vrh) in naprej do Ribniškega  jezera.

JEZERSKI VRH ali RIBNIŠKI VRH (1537 m) ni poraščen, z njega je lep razgled na prostranstvo Pohorja, na Mislinjski graben, Paški Kozjak, Graško goro in naprej proti Posavskemu hribovju, na del Dravske doline z Radljami ob Dravi. Na Jezerskem vrhu je PD Maribor postavilo mogočen spomenik padlim borcem planincem.

V bližini je Ribniško jezero, obraslo z rušjem. Pripovedka pravi, da tudi v tem jezeru živi povodni mož Jezernik, ki naj bi bil jezero tja preselil z Uršlje gore, ker so na njej zgradili cerkev in je zvonjenje zvonov motilo njegov mir.

Nazaj se vračamo po poti do Črnega vrha. Od tam pa po poti  do Mislinje, kjer nas bo čakal avtobus in nas pripeljal nazaj v Šoštanj.

Dobimo se v soboto, 23. aprila 2022, ob 8.00 uri pred šolo. V nahrbtniku imej malico in pijačo. Ne pozabi na primerna oblačila, pohodno obutev, rezervno majico, vetrovko ter Dnevnik mladega planinca.

Na koči bo možnost nakupa tople malice in napitka.

Cena avtobusa znaša 8 evrov (cena za avtobus je sicer 16 evrov, polovico cene za avtobus plača PD Šoštanj).

Vrnemo se med 16. in 17. uro (pred šolo).

Veseliva se skupnega druženja in vas vabiva, da se nama pridružite.

 

 Mentorici planinskega krožka:

Jožica Dobnik in Mateja Drev Sem

 

…………………………………………………………………………………………………………………

                       

PRIJAVNICA ZA POHOD NA RIBNIŠKO KOČO

Moj otrok _____________________________ se bo udeležil pohoda na Ribniško kočo, v soboto, 23. 4. 2022.

S podpisom potrjujem, da sem seznanjen z načinom dela, ki je opisan spodaj.

 

PODPIS STARŠEV: _________________________________ tel. št. _____

 

S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu. Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika in mentoric.

 

Prijavnico oddajte mentoricama planinskega krožka, Jožici Dobnik ali Mateji Drev Sem, najkasneje do četrtka, 21. 4. 2022.

 

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.