Razpis 46. likovnega natečaja Likovni svet otrok 2014

46. LIKOVNEGA NATEČAJA

LIKOVNI SVET OTROK 2014

Osnovna šola Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj objavlja razpis za likovni natečaj

46. razstave LIKOVNI SVET OTROK na temo:

PRIJATELJSTVO

Ne da se natančno določiti trenutka, kdaj se rodi prijateljstvo. Kot se v posodi, v katero kaplja voda, po neki kaplji vsebina prelije čez rob, tako se po vrsti prijaznih dejanj zgodi še eno, ob katerem srce prekipi. (Samuel Johnson)

Z različnimi priložnostmi v življenju ustvarjamo najrazličnejša prijateljstva, nekatera tudi do konca življenja. Zato smo se odločili, da vam ponudimo možnost to tudi izraziti na likovni način. V likovnem jeziku je lahko prijateljstvo izraženo tudi z različnimi barvami, oblikami, materiali, tehnikami … v dvodimenzionalni ali tridimenzionalni predstavitvi.

Vabimo vas, da likovno ustvarjanje delite z nami in da se sklepanje novih prijateljstev nikoli ne konča.

Razpisni pogoji:

• Na natečaju LSO lahko sodelujejo vse osnovne šole, vrtci, osnovne šole s prilagojenim programom ter zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami.
  • Likovne izdelke, prispele do 15. FEBRUARJA 2014, bo pregledala tričlanska komisija, ki jo bodo sestavljali strokovnjaki z likovnega področja.
  • Nagrajeni mentor in njegovi učenci, katerih likovni izdelek je razstavljen, prejmejo zlata priznanja; pohvaljeni mentor in njegovi učenci, katerih likovni izdelek je razstavljen, prejmejo srebrna priznanja; mentor in njegovi učenci, katerih dela so izbrana za razstavo, prejmejo bronasta priznanja.
  • Učenec, katerega likovni izdelek je izbran za naslovnico kataloga, prejme praktično nagrado.
  • Vsak vzgojno-izobraževalni zavod s podružnicami lahko pošlje največ 30 izdelkov.
  • Izdelki naj bodo iz tekočega šolskega leta.
  • Poslani likovni izdelki so lahko z vseh likovnih področij, velikost formata slik, risb, grafik … pa naj ne presega formata 50 cm x 70 cm. Kiparska dela in prostorske kompozicije naj ne presegajo velikosti 0,5 metra.
  • Vsak poslan izdelek naj bo razločno opremljen z naslednjimi podatki:
  • ime in priimek avtorja, starost, razred;
  • naslov likovne naloge in likovnega dela, likovna tehnika;
  • ime in priimek ter naziv mentorja (likovnega pedagoga, učitelja, vzgojitelja);
  • naziv, naslov in žig vzgojno-izobraževalne ustanove.
  • Natečaj traja do 15. februarja 2014, ko je zadnji rok za sprejem likovnih del.
  • Razstava likovnih izdelkov z zaključno prireditvijo bo v mesecu maju. Vabila bomo vsem sodelujočim mentorjem poslali po elektronski pošti.
  • Likovna dela, ustvarjena na ploskvi, pošljite ali dostavite osebno v mapi in ne v tulcu.
  • Likovna dela pošljite ali dostavite osebno do navedenega datuma na naslov:

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

z oznako ZA NATEČAJ “LIKOVNI SVET OTROK”

Dodatne informacije o razpisu in razstavi lahko dobite po telefonu na št. 03 898 66 00.

Koordinatorki:                                                                                                                               Ravnateljica:

Nina Ploštajner, prof.                                                                                                mag. Majda Zaveršnik Puc

mag. Maja Strmecki Rožič, prof.

Razpis v pdf obliki z žigom in podpisoma_razpis46LSO2014

Ta vnos je bil objavljen v Razpisi. Zaznamek za trajno povezavo.