CUNJAMI – izmenjevalnica oblačil

20.-24. 11. 2023, šolska svetovalna služba, bazar, 30. 11. 2023

Pozdravljeni učenci in starši!

Smo v času, ko večina izmed nas kupuje vedno nova oblačila, ki pa jih kmalu zavržemo ali ugotovimo, da jih sploh ne potrebujemo. Pri tem se pogosto sploh ne zavedamo, da hitra moda in posledično velika količina tekstilnih odpadkov onesnažuje naše okolje.

Zato smo se v šolski svetovalni službi odločile, da bomo v sklopu šolskega bazarja organizirali ekološko delavnico – CUNJAMI (izmenjevalnica oblačil) in tako prispevali k trajnostnemu načinu življenja.

Oblačila bomo zbirali od 20. do 24. 11. 2023 v prostorih šolske svetovalne službe. Vsak učenec lahko prinese do 10 čistih in lepo ohranjenih kosov oblačil (brez lukenj, pack, manjkajočih gumbov, itd.). Ne bomo izmenjevali spodnjega perila, modnih dodatkov in čevljev. Zbiramo oblačila od številke 116 dalje. Za prenešena oblačila boste dobili kupon, s katerim si boste lahko na šolskem bazarju, ki bo 30. novembra 2023, izbrali drugo oblačilo. Oblačila, ki ne bodo zamenjana, bomo podarili naprej.

 

Šolske svetovalne delavke

 

 

 

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.