4. mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani

Petek, 29. 9. 2023 Primer uporabe

V petek, 29. septembra, obeležujemo 4. mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani.

Hrana, ki je povrhu vsega še lokalno dostopna, je naša osnovna dobrina in nenazadnje, ob vseh dogodkih, ki smo jim priča v zadnjem času, tudi izjemen privilegij. Zato moramo z njo ravnati skrbno in spoštljivo.

V povprečju vsak prebivalec Slovenije zavrže kar 68 kg hrane na leto, od tega je kar 40 odstotkov še užitne. Polovico vse hrane zavržemo doma, v gospodinjstvih. S tem, ko zavržemo hrano, nesmotrno ravnamo tudi z vsemi naravnimi viri, kot so voda, kmetijske površine in energija, ki so bili porabljeni za pridelavo hrane. Ne pozabimo tudi na delo in čas, ki sta bila vložena v pripravo hrane. 

Več

Vodja šolske prehrane: Lidija Pocajt, prof.

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Učenci. Zaznamek za trajno povezavo.