Planinski pohod st. na Uršljo goro

Sobota, 30. 9. 2023

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška c. 7

3325 Šoštanj                  

Šoštanj, 12.  9.  2023

VABILO NA PLANINSKI POHOD

Dragi planinci!

V letošnjem šolskem letu bo naš prvi planinski pohod na Uršljo goro.

Iz Šoštanja se bomo odpeljali čez prelaz Sleme, proti Javorju in parkirali pri Križu, kjer se naš pohod začne.

Najprej bomo šli do Križana in tu zavili v gozd. Pot se začne strmo vzpenjati in nas pripelje na večji travnik oz. pašnik, kjer so lepi pogledi na Smrekovško pogorje, Raduho ter tudi na Šaleško dolino.  Nad Šišernikovo domačijo dvakrat zapored prečimo cesto, nato pa se vzpenjamo po južnih pobočjih Uršlje gore. Ko pridemo iz gozda, sledi še lahkoten vzpon po travnatem pobočju do grebena, od koder se odpre lep razgled proti severu. Od tu hodimo še minuto ali dve in že smo pri cerkvi sv. Uršule in pri Domu na Uršlji gori.

Dobimo se v soboto, 30. 23. 9. 2023, ob 7.30 uri pred šolo. V nahrbtniku imej malico in veliko pijače. Ne pozabi na primerna oblačila, pohodno obutev, rezervno majico, nogavice, vetrovko ter Dnevnik mladega planinca.

Cena avtobusa znaša 10 evrov (ostalo ceno prevoza plača PD Šoštanj).

Vrnemo se med 15. in 16. uro (pred šolo).

Veseliva se skupnega druženja in vas vabiva, da se nama pridružite.

Mentorici planinskega krožka:

 Jožica Dobnik, prof. in Mateja Drev Sem, prof.

 

…………………………………………………………………………………………………………

PRIJAVNICA ZA POHOD NA URŠLJO GORO

Moj otrok _____________________________ se bo udeležil pohoda na Uršljo goro, v soboto, 23. 9. 2023.

 

S podpisom potrjujem, da sem seznanjen z načinom dela, ki je opisan spodaj.

PODPIS STARŠEV: ____________ tel. št. ________________________

S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu. Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika in mentoric.

Prijavnico oddajte mentoricama planinskega krožka, Jožici Dobnik ali Mateji Drev Sem, najkasneje do torka, 19. 9. 2023.

 

(Skupno 218 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.