Cici nabiralnik – umetnija meseca septembra 2023

likovno delo Filipa Bevca, učenca 2. r. POŠ Topolšica 2022/23.

V septembrskem Cici nabiralniku – revija Ciciban – je umetnija meseca likovno delo učenca 2. razreda POŠ Topolšica Filipa Bevca. Umetnija meseca ustreza 1. mestu na tekmovanjih na državni ravni.

Takole so zapisali Filipovo likovno delo: »Preden se je Filip lotil risanja, je dobro opazoval portrete slavnega slikarja Pabla Picassa. Verjetno poznaš njegove znamenite slike, na katerih so obrazi upodobljeni z več strani hkrati. Tudi Filip je s spontanimi in močnimi potezami oljnih pastelov začrtal dele obraza. Oči je naslikal na več mestih, usta in zobje so se izoblikovali v nekakšno mrežo, lasje so razmršeni… Take slike lahko gledamo dolgo časa in vsakemu opazovalcu razkrivajo kaj posebnega.

Filip dobi knjigo Julie Donaldson Superdežnik z ilustracijami Axla Schafflerja (MKZ 2023)«.

Za umetnijo mu iskreno čestitamo!

Filip, ponosna sem nate.

 Povezava: https://www.mladinska-knjiga.si/revije/ciciban/cici-nabiralnik

Tinka Žohar, dipl. vzg.

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Likovni natečaji. Zaznamek za trajno povezavo.