ND 8. r. – Varujmo in ohranimo Šaleško dolino

Petek, 21. 4. 2023

NARAVOSLOVNI DAN ZA OSMOŠOLCE

V petek, 21. aprila 2023, bomo v sodelovanju z Medobčinsko zvezo prijateljev mladine Velenje in z ERICO-m Velenje – Inštitutom za ekološke raziskave, izvedli okoljevarstveni projekt za osme razrede: »Varujmo in ohranimo Šaleško dolino«. Poudarek v letošnjem projektu bo na sedanjih problemih v okolju v Šaleški dolini in na 3. razvojni osi – začenja se namreč gradnja tunela Konovo in priključka Škalsko jezero.

 

Odhod avtobusa izpred šole bo ob 8.30.

V  Muzeju Premogovništva Slovenije ali na MIC-u bo potekalo enourno predavanje. Po predavanju sledi terensko delo (2 uri), v okolici Velenjskega jezera. Povratek bo okoli 12.00 ure, iz Kinološkega kluba ob Velenjskem jezeru.

 

Za delo na terenu naj bodo učenci primerno obuti in oblečeni. S seboj naj imajo kakšno pijačo, pisalo in podlogo za reševanje delovnih listov. Malico za s seboj dobijo v šoli.

 

Na terenskem delu bodo učenci dobili navodila za izdelavo »naloge ali izdelka«. V primeru slabega vremena bo naravoslovni dan odpadel in ga bomo izvedli drugič.

mentorica: Lidija Pocajt, prof.

(Skupno 175 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.