KD 8. r. – Gledališče Celje

Torek, 4. 4. 2023

KULTURNI DAN – 8. RAZRED
V torek, 4. 4. 2023, bodo osmošolci OŠ Karla Destovnika – Kajuha Šoštanj imeli kulturni dan v knežjem mestu. Najprej si bodo v Gledališču Celje ogledali otroško predstavo Robin Hood, po njej pa bodo imeli še voden ogled Starega gradu Celje.
Učenci se zberejo v matičnih razredih kot vsak običajni dan. Dežurni učenci gredo po malico in si jo razdelijo.
Odhod avtobusov izpred šole je ob 8. uri.
V prvem delu dneva dejavnosti se bodo učenci seznanili, kot je zapisano v gledališkem listu, z romantično in nevarno zgodbo o pravilih in kršenju pravil ter o pravici do državljanske nepokorščine. Nato pa se bodo z avtobusom odpeljali na največji slovenski srednjeveški grad, katerega prvi temelji so stali že v drugi polovici 12. stoletja. Tam se bodo učenci najprej okrepčali z malico v parku pod platanami ali pa na prireditveni ploščadi. Sledil bo voden ogled Starega gradu Celje, najbolj znanega kot dom Celjskih grofov, najvplivnejše vladarske dinastije na Slovenskem.
Učenci naj imajo s seboj poleg primernih oblačil ter obutve še steklenico/plastenko z vodo in manjši prigrizek.
Stroški dejavnosti:
• prevoz: 8 €
• vstopnica gledališče: 6 €
• vstopnica grad: 3 €
• pedagoško vodenje skupine na gradu: 2,50 €
• prispevek iz šolskega sklada: – 5 €
Skupaj: 14,50 €
Predviden prihod v Šoštanj je okoli 13. ure.

Na kulturnem dnevu od učencev pričakujemo kulturno vedenje.

Prijazno vas pozdravljam.

Koordinatorica kulturnega dne: