Državno četrtfinale v rokometu, skupina C

Sreda, 22. 2. 2023, 9.30, športna dvorana šole.

Ekipa šole: Nik Sovič, Aljaž Lesnjak, Žan Imperl, Nai Skornšek, Žan Mikek, Erik Heindl, Nino Praprotnik Shandor, Tarik Demirović, Matija Zajc, Timon Švener, Matija Goličnik, Domen Hriberšek, Nejc Šmon Jerič, Nejc De Costa.

Vodja ekipe: Marko Novak, prof.

Kraj tekmovanja: Športna dvorana OŠ KDK Šoštanj

Datum in čas tekmovanja: v sredo 22.2. 2023 ob 9.30

 

Sodelujejo:    OSNOVNA ŠOLA SAVA KLADNIKA SEVNICA

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ                     

IV. OSNOVNA ŠOLA CELJE

Nekje od 9.30 naprej bo športna dvorana prosta in namenjena za ogrevanje ekip.

9.35  bo kratek sestanek vodij ekip v kabinetu športnikov.

9.45 otvoritev tekmovanja (prihod ekip v športni opremi, otvoritveni govor ravnateljice + kratek kulturni program)

9.50 začetek tekmovalnega dela

Razpored tekem

  1. tekma ob 9.50

OŠ SAVA KLADNIKA SEVNICA

IV. OSNOVNA ŠOLA CELJE

 

27:20

 

 

2. tekma ob 10.45

IV. OSNOVNA ŠOLA CELJE

OŠ KDK ŠOŠTANJ

 

 

30:30

 

3. tekma ob 11.40

OŠ SAVA KLADNIKA SEVNICA

OŠ KDK ŠOŠTANJ

 

 

21:16

 

 

Končna razvrstitev:

1.    mesto

OŠ Sava Kladnika Sevnica

2.    mesto

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

3.    mesto

 IV. OŠ Celje

NAVODILA VODJEM EKIP

Ekipo sestavljajo učenci iste šole, letnik 2008 in mlajši. Vodja ekipe mora pred začetkom turnirja vodji tekmovanja predložiti originalni tekmovalni karton s slikami igralcev (glej navodila v reviji ŠPORT MLADIH – INFORMATOR  2022/23), ki mu ga po končanem turnirju vrne, kopijo pa shrani. V primeru, da ekipa zahtevanih dokumentov ne bo imela, ne bo mogla nastopiti.

OSNOVNA PRAVILA

Ekipa šteje največ 16 učencev ali učenk. Igralni čas v četrtfinalu, polfinalu in finalu je 2×20 minut za učence in učenke, s petminutnim odmorom med polčasom tekme in desetminutnim odmorom med zaporednima tekmama. Izključitev igralcev je 2 minuti.

Učenke igrajo z žogo, obsega 52cm, učenci pa 54cm. Točkovanje: za zmago ekipa osvoji 2 točki, za neodločen izid 1 točko, za izgubljeno tekmo 0 točk. Zmagovalec skupine je tista ekipa, ki ima po končanem turnirju največ točk. V primeru enakega števila točk dveh ali več ekip o vrstnem redu odločajo: ⋅ število osvojenih točk medsebojnih srečanj, ⋅ gol razlika medsebojnih srečanj, ⋅ gol razlika vseh tekem, ⋅ večje število danih golov na vseh tekmah. Če se z zgornjimi merili ne more določiti zmagovalca, se streljajo sedemmetrovke (najprej vsaka ekipa izmenično po 5 strelov, če je treba – izmenično do zgrešenega strela).

Igrišče:

Tekme se lahko do vključno četrtfinala igrajo tudi v šolskih telovadnicah (mere vsaj 34x18m) po uskladitvi s koordinatorjem tekmovanja. V kolikor se igra v šolskih telovadnicah je na igrišču lahko največ 6 igralcev (5 igralcev in 1 vratar). Od polfinala naprej se morajo tekme igrati v dvoranah na igrišču 40x20m.

Na vseh tekmah veljajo mednarodna pravila, upošteva se tudi navodila za tekmovanje mladih pri RZS in druge pravilnike RZS.

V polfinale se uvrsti prvo uvrščena ekipa.

Pripravil: Marko Novak, prof

(Skupno 208 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Rokomet. Zaznamek za trajno povezavo.