Državno četrtfinalno tekmovanje v odbojki, dečki, skupina D

Torek, 19. 4. 2022, športna dvorana šole. Uvrstitev v polfinale.

Kraj tekmovanja: Športna dvorana OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Datum in čas tekmovanja: v sredo, 19. 4. 2022 ob 9.30

Sodelujejo:    OŠ ANTONA AŠKERCA RIMSKE TOPLICE     

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ           

OŠ BREŽICE

Ob 9.30  bo športna dvorana prosta in namenjena za ogrevanje ekip.

9.40  bo kratek sestanek vodij ekip v kabinetu športnikov.

9.55 otvoritev tekmovanja (prihod ekip v športni opremi, otvoritveni govor ravnateljice + kratek kulturni program)

10.00 začetek tekmovalnega dela

 

Razpored tekem

1.tekma ob 10.10

OŠ KDK-ŠOŠTANJ

OŠ ANTONA AŠKERCA

 

 

 2:0 (8, 16)

 

2.tekma ob 10.55

OŠ ANTONA AŠKERCA

OŠ BREŽICE

 

 

0:2 (15, 18)

 

3.tekma ob 11.40

OŠ BREŽICE

OŠ KDK-ŠOŠTANJ

 

 

0:2 (20, 14)

 

 

Končna razvrstitev:

1.      mesto

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

2.      mesto

OŠ   Brežice

3.      mesto

    OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice

OSNOVNA TEKMOVALNA PRAVILA

 Vse tekme, tudi v finalu, se igrajo na dva dobljena niza do 25 točk, z najmanj dvema točkama razlike. Tretji odločilni niz se igra do 15 točk, z najmanj dvema točkama razlike. Šteje se po sistemu za vsako napako točka (“tie break”). Tekmuje se v dvoranah, ki ustrezajo pravilom igre (2m od bočnih linij, 3m izza črte za serviranje in 7m nad igriščem ne sme biti ovir). Mreža za starejše učence je visoka 224cm, za starejše učenke pa 218 cm, imeti mora antene. Igra se po pravilih Odbojkarske zveze Slovenije. Izvajalec mora priskrbeti dovolj visoko ravno podnožje za sodnika, mizo in stol za zapisnikarja ter semafor. Uporablja se zapisnik šolskih športnih tekmovanj. Vsaka zmaga se točkuje z dvema točkama, poraz nič točk. Ob enakem številu točk dveh ali več ekip se vrstni red določi na podlagi števila osvojenih točk, količnika vseh nizov in količnika vseh točk, medsebojne tekme.

Tejo Torej, prof.

(Skupno 251 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Odbojka. Zaznamek za trajno povezavo.