Konec samotestiranja, maske ostanejo

Okrožnica MIZŠ, Nekaj informacij iz novo sprejetih odlokov:

v Uradnem listu RS št. 21/22 (z dne 18. 2. 2022) je bila objavljena vrsta odlokov, s katerimi so prenehali veljati odloki, povezani s karanteno na domu v primeru visoko tveganega stika s povzročiteljem bolezni covid-19. Spremembe so začele veljati 19. 2. 2022 .

V Uradnjem listi RS št. 22/22 (z dne 19. 2. 2022) pa je bil objavljen Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, ki je nadomestil doslej veljavni istoimenski odlok (Uradni list RS, št. 174/21, 177/21, 185/21, 190/21, 197/21, 200/21, 201/21, 4/22, 8/22, 13/22 in 19/22). Spremembe začnejo veljati 21. 2. 2022.

Z navedenimi odloki se ukinja karantena na domu, prav tako pa tudi obvezno samotestiranje zaposlenih in učencev ter preverjanje pogoja PCT pri obiskovalcih šole.

Pogoj PCT morajo za čas opravljanja dela odslej izpolnjevati vsi delavci in osebe, ki na kakršnikoli drugi pravni podlagi opravljajo delo pri delodajalcu ali samostojno opravljajo dejavnost v dejavnostih zdravstva pri izvajalcih bolnišnične zdravstvene dejavnosti, dejavnostih socialnega varstva pri izvajalcih socialno varstvenih storitev in programov, ki izvajajo nastanitev, ali v zavodih za prestajanje kazni zapora ali prevzgojnem domu ter uporabniki teh dejavnosti.

Pomembnejše spremembe:

  • samotestiranje zaposlenih in učencev ni več predpisano;
  • zaposlenim, učencem in obiskovalcem šole/vrtca ni več treba izpolnjevati pogoja PCT;
  • v primeru visoko rizičnega stika s povzročiteljem bolezni covid-19 ni več karantene, prav tako ni več predpisan pouk na daljavo za učence, ki nimajo soglasja staršev za samotestiranje;
  • obveznost nošenja zaščitnih mask, vzdrževanja medsebojne razdalje, razkuževanja rok in prezračevanja poslovnih prostorov ostaja;
  • pri izvajanju vseh dejavnostih ali v okoljih je treba upoštevati priporočila Nacionalnega inštituta za javno zdravje v zvezi s preprečevanjem okužbe z virusom SARS-CoV-2;
  • ob sumu ali potrjenem primeru okužbe z virusom SARS-CoV-2 je treba ravnati v skladu z navodili Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Lep pozdrav,

mag. Majda Zaveršnik Puc, ravnateljica

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije staršem. Zaznamek za trajno povezavo.