Zaključna prireditev za Kajuhovo bralno značko

Četrtek, 21. 4. 2016, 9.00 oz. 10.30. Gost  Andrej Rozman Roza.

BOGATI SMO, KER ZNAMO BRATI …

»Pravljice mu domišljijo

slikovito doživijo.

Skozi zgodbe gre z junaki –

in mi lahko smo ravno taki!

Oči v knjigo potopimo –

in že v čisto drugem svetu živimo.«

Takole se glasi odlomek iz pesmi Škrat in knjiga znanega umetnika Andreja Rozmana Roze, ki je bil to leto  gost ob zaključni podelitvi bralnih značk na OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj. Prireditev je potekala v četrtek, 21. aprila 2016, v športni dvorani šole.

Zbralo se je kar 619 učencev (79 %) od 1. do 9. razreda, ki so vse leto pridno brali knjige. Ob branju so uživali in poiskali veliko skupnega z junaki, s katerimi so se srečevali.

Še  posebej pridno so učenci to leto prebirali dela našega gosta, saj jih navdušuje s svojimi ugankami, pesmimi, prepesnitvami, zgodbami in še kaj.

»Nikomur nič ne jemljemo, pa smo vse bolj bogati, zato ker so na svetu knjige in ker znamo brati.« (ROZA)

Vsem bralcem in njihovim mentorjem iskrene čestitke!

Knjižničarki Lidia Frelih, Brigita Grobelnik, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Bliža se zaključna prireditev za Kajuhovo bralno značko.

Za učence od 1.-9. razreda, ki ste sodelovali v bralni akciji in jo uspešno opravili, bo v telovadnici slovesna podelitev z gostom. Tokrat bo z nami Andrej Rozman Roza, pesnik,  pisatelj, prevajalec, igralec in še kaj. V četrtek, 21. 4. 2016, bo ob 9.00 prireditev za učence od 1. do 3. razreda in  podružnično šolo, ob 10.30 pa za učence od 4. do 9. razreda.

Po prireditvi bo potekal pouk po urniku.

Podelitve se boste udeležili torej tisti učenci, ki ste letošnje šolsko leto opravili bralno značko.

Vsem, ki ste pridno brali, iskreno čestitava, hkrati pa se za spodbudo k branju zahvaljujeva vsem mentoricam in mentorju.

Knjižničarki Lidia Frelih in Brigita Grobelnik

Ta vnos je bil objavljen v Bralna pismenost, Kajuhova BZ. Zaznamek za trajno povezavo.