Steklopihaška delavnica

Torek, 12. 4. 2016.

STEKLOPIHAŠKA DELAVNICA

V torek, 12. 4. 2016 sta našo šolo obiskala delavca podjetja Lab Teh. Učencem osmih in devetih razredov ter učencem osnovne šole Mihe Pintarja Toleda Velenje sta prikazala osnove izumirajočega poklica steklopihaštva. Izvedeli smo, da se za ta poklic odloča vedno manj ljudi, saj zahteva veliko potrpežljivosti, natančnosti in veliko vaje. Opazovali smo, kako sta nastala dva čudovita izdelka ter se ob tem ogromno naučili o lastnostih stekla. Na koncu smo tudi sami izdelali steklen okrasek in se preizkusili v vlogi oblikovalca. Najbolj inovativne ideje so bile nagrajene z ogrlico.

Lea Balant, 8. b

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

(Skupno 230 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih, Prispevki učencev. Zaznamek za trajno povezavo.