Pohod ml. planincev – Dolina Vrat

Nedelja, 21. 6. 2015, odhod 7.00 izpred šole, vrnitev 18.00.

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj                                                Šoštanj, 16. 6. 2015

VABILO

Spoštovani planinci in starši!

V nedeljo, 21. 6. 2015, se bomo odpravili še na zadnji planinski pohod v tem šolskem letu – DOLINA VRAT, ALJAŽEV DOM (1015m). Z avtobusom se bomo odpeljali do Mojstrane, od koder nas bo pot vodila ob potoku Bistrica do Koče pri Peričniku, od koder se bomo podali na severno pobočje doline, do 10 minut oddaljenega slapa Peričnik (52 m). Pot bomo nadaljevali po dolini. Vodila nas bo čez zanimive galerije, vse do Aljaževega doma. Ves čas poti bomo lahko opazovali visoke vršace nad dolino in prav na koncu bomo nagrajeni s pogledom na Triglav in njegovo mogočno severno steno. V Aljaževem domu in v Koči pri Peričniku je možno kupiti hrano in pijačo, kljub temu pa za v nahrbtnik priporočam tekočino in še kakšen košček čokolade ali suho sadje. Iz Mojstrane do Aljaževega doma bo skupaj z ogledom slapu 3 ure hoje.

Na potu proti domu se bomo ustavili v Mojstrani in si ogledali Slovenski planinski muzej. Vstopnice za muzej za vse otroke, ki so člani PD Šoštanj prispeva PD Šoštanj. Odhod izpred šole bo ob 7. uri, predviden povratek v Šoštanj pa ob 18. uri.

Cena izleta za odrasle in otroke nad 15 let je 14 € (prevoz, vstopnina v muzej).

Cena za otroke do 15. leta, ki niso člani PD Šoštanj je 8 € (prevoz, vstopnina v muzej) za člane PD Šoštanj je 5 € (prevoz).

ZARADI ORGANIZACIJE AVTOBUSNEGA PREVOZA VAS PROSIM, DA PRIJAVNICO ODDATE DO ČETRTKA (po mailu ali osebno meni). V KOLIKOR BO ZARADI SLABEGA VREMENA IZLET ODPOVEDAN, BOSTE OBVEŠČENI PREKO SPLETNE STRANI ŠOLE.

Kontakt: prvi.ossostanj@gmail.com

Mentorica: Mateja Čokelc

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

IME IN PRIIMEK OTROKA:______________________________RAZRED:___________

ŠTEVILO PRIJAVLJENIH:

ODRASLI: ___________ OTROCI: _____________

Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih, Informacije staršem, Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.