JESENSKI POHOD PLANINCEV OD 1. – 4. RAZREDA

V nedeljo, 23. 11. 2014, se bomo odpravili na jesenski planinski pohod – na LOM, ki je manjša kraška planota, z najvišjim vrhom Lomek (884 m) in leži v občini Šoštanj, natančneje v Topolšici.

Izlet bomo pričeli ob 9.00 na spodnjem parkirišču bolnišnice v Topolšici. Po planinski poti se bomo preko južnih pobočjih povzpeli mimo Adama, sp. Trkorita, zg. Trkorita do zapuščene kmetije pri Dražniku. Od tam bomo mimo Vodovnika in Aravsa osvojili najvišji vrh Loma Lomek. Po počitku se bomo vrnili nazaj po jugozahodni strani Loma po poteh in gozdni cesti mimo Topolšeka, tako da bomo prišli do Term v Topolšici, kjer bomo izlet zaključili. Predvidene hoje je približno 4 ure. Ker na poti ni planinske postojanke imejte s sabo malico in pijačo (priporočamo topel čaj).

mentorica krožka Mateja Čokelc.

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.