Odprava zelenega zmaja v rokah sedmošolcev

V mesecu oktobru 2014 je 79 učencev  sedmih razredov OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj v okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« obiskalo Mestno knjižnico Šoštanj. Projekt spodbuja učence k branju književnih besedil in samostojnemu iskanju knjižničnega gradiva. Zelo pomembno je, da sedmošolci doživijo obisk splošne knjižnice kot zanimiv in privlačen.

001-16_10_2014

V šoštanjski knjižnici  je učence sprejela knjižničarka Marjeta Blatnik, kjer jim je najprej razkazala knjižnico, jih seznanila s pravili izposoje, članstvom in predstavila vzajemni katalog COBISS/OPAC.

Pogledali so si tudi kratek film, kjer se predstavita avtor knjige Odprava zelenega zmaja Slavko Pregl in ilustrator Marjan Manček. Ta berljiva zgodba, polna humorja, po kateri je bila posneta tudi nadaljevanka, bo prav gotovo pritegnila tudi naše sedmošolce.

Želiva jim zanimivo branje.

Knjižničarki  Lidia Frelih in Ana Brigita Grobelnik

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.