Obvestilo planincem

Spoštovani starši in mladi planinci!

Na Rudnem polju na Pokljuki bo tudi letos šolski pokljuški maraton, in sicer v soboto, 18. 1.2014. Tudi naša

planinska skupina se ga bo udeležila. Tam bo možno sodelovati v različnih aktivnostih, in sicer v pohodu na tekaških smučeh (planina Javornik; lastne smuči) in na planinskih pohodih v 2 smeri (planino Javornik ali planino Uskovnico). Udeleženci bodo lahko aktivno sodelovali pri gradnji iglujev, šaljivih štafetnih igrah, hoje s krpljami in igricah na tekaških smučeh. Prireditev bo prvič tudi del Svetovnega dneva snega, ki poteka pod okriljem Mednarodne smučarske zveze. Ogledali si bodo lahko predstavitev dela Slovenske policije ter njihova vozila, Slovenske vojske in Garde. Od 13.00 do 13.45 bo potekalo šaljivo tekmovanje med skupinami (Igre brez meja na snegu). Vsak udeleženec prireditve bo prejel rokavice touch screen, čaj in roladico. Med prijavljenimi skupinami bodo izžrebali tudi skupino, ki bo dobila 7 kg težko čokolado Gorenjko. Prireditev ni tekmovalnega značaja.

Vsi udeleženci morajo imeti ustrezno opremo za zimske razmere: pohodne čevlje, rokavice, kapo, bundo s kapuco, pulover, tople nogavice … Zaželene so tudi pohodne palice in gamaše. Ceno prevoza polovično pokrije Planinsko društvo Šoštanj, morda pa dobimo še kakšnega sponzorja. Zato bomo ceno sporočili, ko bomo prejeli vse prijave.

Več informacij o prireditvi lahko dobite na spletni strani: www.sportmladih.net.

Odhod izpred šole: sobota, 18. 1. 2014, ob 7.30, prihod nazaj okoli 16.30.

                                              

Članarina za leto 2012 ostaja enaka kot lani, torej 5 € na učenca. Prosim, prinesite denar.

                                                                                            

  Jožica Andrejc in Danica Švarc,

                                                                                              mentorici planinske skupine

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.