Dvodnevni pohod Peca

PRIHOD: sobota, 21. 9. 2013 okrog 15.00

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška c. 7

3325 Šoštanj                                                                                                   Šoštanj, 12. 9. 2013

OBVESTILO

Dragi planinci!

Veseli nas, da ste se tudi letos vključili v planinski krožek. V okviru planinskega krožka se boste lahko udeležili planinskih pohodov oziroma izletov, tekmovanj iz orientacije, planinskega tabora, lahko pa tudi sodelujete na tekmovanju Mladina in gore.

In že je tu prvi izlet, in to celo dvodnevni na Peco.

V petek, 20. 9. 2013, se bomo z avtobusom odpeljali do Podpece. (Tam vsako zimo gradijo snežne skulpture/gradove). Pot bomo nadaljevali po označeni poti do Doma na Peci (hoje približno 2 uri). Od Doma na Peci (1665 m) je 10 minut do Matjaževe jame, nekdanjega vhoda v rudarski jašek;  v njej stoji bronasti kip Kralja Matjaža. V koči bomo prespali. Zjutraj se bomo odpravili na najvišji vrh Pece – Kordeževa ali Velika glava (2126 m; čas hoje 1.30 h). Peca je iz apnenca grajena gora vzhodnih Karavank in je odeta s pisano cvetno odejo; zaradi njene osamljene obkrajne lege se odpirajo z nje široki razgledi v vse smeri. Po slemenu Pece teče državna meja. Vrnili se bomo do Doma na Peci in sestopili v dolino Tople (čas hoje približno 2 uri). Lepa dolina je od leta 1966 zavarovana kot krajinski park.

ODHOD: petek, 20. 9. 2013, ob 15.00 izpred šole

PRIHOD: sobota, 21. 9. 2013 okrog 15.00

OPREMA: planinski čevlji, nahrbtnik, topla oblačila, rezervna majica, rezerve nogavice,

vetrovko, rezervno majico, prvo pomoč, mazilo proti klopom

Dnevnik mladega planinca  s plačano članarino za leto 2013

HRANA: sendviči, veliko pijače, kuhano hrano lahko na koči tudi kupite

CENA PRENOČIŠČA: – s plačano članarino: 11 € (brez spalne vreče); 7 € s spalno vrečo

– brez članarine: 21 €

CENA AVTOBUSA: 12 € (od tega 6 € prispeva PD Šoštanj, če imate znamkico za leto 2013)

Denar in prijavnico vrnite do torka, 17. 9. 2013.

Mentorici: Jožica Andrejc in Danica Švarc

(odreži)

IME IN PRIIMEK UČENCA: __________________________________________________

Razred: ______________

Podpis starša: ____________________________

Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.