Sinhrono plavanje

 Slovenske sinhrone plavalke prvič na tekmovanju

Pretekli vikend so sinhrone plavalke iz velenjskega kluba Rusalka zastopale Slovenijo na odprtem državnem prvenstvu Hrvaške za kadetinje v Reki. Sinhrono, oziroma skladnostno plavanje, je estetski olimpijski šport. Sestavljen je iz elementov plavanja, plesa in akrobatike. Pri nas se je začel uveljavljati šele v zadnjih letih. Trenutno ga gojijo v Ljubljani, Krškem in Velenju. Deklice, ki so se pogumno lotile tega izziva, so navdušene in upajo, da se jim bodo vrstnice pridružile v kar največjem številu.

Predstavnice Slovenije so nastopile v družbi še enajstih klubov iz Hrvaške, Rusije in Madžarske. Tekmovale so v obveznih figurah in disciplini tim ter so z doseženim šestim mestom in ocenami več kot zadovoljne. Največ pa seveda štejejo izkušnje, ki jih bodo lahko, upamo kmalu, uporabile in prikazale tudi v Sloveniji.

Na tekmovanju so sodelovale tudi tri predstavnice naše šole: Tia Marija Delopst, Maruša Tajnikin Monika Tajnik.

Tanja Delopst

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Sodelovanje s klubi. Zaznamek za trajno povezavo.