Poslanica ob dnevu knjig za otroke, 2. 4.

2. april, rojstni dan H. C. Andersena,  je mednarodni dan knjig za otroke. Na ta dan se prične po vsem svetu mesec knjige, ki jo vedno spremlja tudi poslanica, namenjena vsem bralcem.

Pat Mora

S knjigosrečo okoli sveta

Brati znava, ti in jaz.

Vidiva, kako črke postanejo besede

in besede postanejo knjige,

ki jih drživa v rokah.

Slišiva šepetanje reke

in njeno bučanje s papirnih listov,

medvede, kako pojejo

smešnice Luni.

Vstopava v strašljive sive gradove

in v najinih rokah cvetoče drevje požene

do oblakov. Drzne deklice letijo;

fantje ribarijo sijoče zvezde.

Ti in jaz bereva, krog za krogom,

s knjigosrečo okoli sveta.

Prevedla Barbara Simoniti

Letošnjo poslanico in plakat je pripravila USBBY – United States Board on Books for Young People (IBBY sekcija Združenih držav Amerike). Poslanico je napisala pesnica Pat Mora, plakat je ustvaril ilustrator Ashley Bryan.

Poslanica

V tem mesecu bo tudi zaključna prireditev za Kajuhovo bralno značko za vse učence naše šole. Vsi, ki boste BZ pri svojem mentorju opravili do 19. aprila, se nam boste pridružili na zaključni prireditvi v četrtek, 25. aprila 2013, v mali telovadnici šole.

Učenci, ki še niste prebrali vseh knjig za BZ, pridno berite, da se na slovesni podelitvi vidimo v čim večjem številu.

Knjižničarki

Ta vnos je bil objavljen v Bralna pismenost. Zaznamek za trajno povezavo.