Planinska orientacijska tekmovanja 2012/13

STAREJŠI PLANINCI, 5.-9. RAZRED

1. ORIENTACIJSKO TEKMOVANJE

20. 10. 2012, Nazarje, st. planinci, 1. orientacijsko tekmovanje v šolskem letu 2012/13.

Za našo šolo je tekmovalo 6 ekip (3 A in 3 B ekipe). V A kategoriji, to so učenci 5. in 6. razreda, so izmed 14 ekip osvojili 3. mesto: Ana Medved, Katja Klinc, Andraž Sovič, Tilen Apatič in Aljaž Juvan.

Še bolje pa so se odrezali učenci v B kategoriji, to so Žiga Kugonič, Jan Ostervuh in Miha Slatnar, izmed 11 ekip so osvojili 1. mesto.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

Mentorici: Jožica Andrejc in Danica Švarc

Odhod avtobusa izpred šole ob 7.00, povratek pred šolo okoli 14. ure.

Ekipe:

Karmen Zajc
Ana Marija Primik
Gašper Stropnik

Oprema tekmovalcev in pravila za tekmovanje:
Tekmovalci morate biti primerno opremljeni za gibanje po terenu ne glede na vremenske razmere. Vsem tekmovalcem priporočamo planinsko obutev in športna oblačila. Tekmovalci morate imeti s seboj planinsko izkaznico s plačano članarino za leto 2012.
Vsako uporabo mobilnih telefonov idr. naprav za prenos govora med tekmovanjem z namenom pridobivanja informacij o progi bo organizacijski odbor smatral za hudo kršitev. V tem primeru sledi diskvalifikacija ekipe. Ne pozabite na hrano in pijačo, predvsem pa na topla oblačila (pulover, rokavice, kapo, rezervne nogavice in majico). S seboj vzemite tudi osnovno prvo pomoč (povoj, obliže …).
Tekmovanje bo ob vsakem vremenu, zato imejte v primeru slabše vremenske napovedi s sabo primerno zaščito pred vremenskimi vplivi.

Veliko uspeha na tekmovanju vam želita mentorici
Danica Švarc, predm. učit. in Jožica Andrejc, predm. učit.

13. 10., sobota, st. planinci, 8.00-10.00, priprave na orientacijsko tekmovanje, učilnica GOS, vodnik Matej Kortnik. Osnove orientacije, orientacija na terenu.

Ta vnos je bil objavljen v Orientacija. Zaznamek za trajno povezavo.