Bralna pismenost

PROJEKT BRALNA PISMENOST

V letošnjem šolskem letu učenci 6., 7., 8. in 9. razredov v okviru projekta Bralna pismenost izbirajo najlepšo besedo. To poteka pri urah slovenščine v 6. in 7. razredih enkrat na teden, v 8. in 9. razredih pa vsakih 14 dni.

Potek: Najprej 10 minut tiho berejo knjigo, ki jo prinesejo s sabo, potem vsak predlaga besedo ali besedno zvezo, ki mu je bila med branjem najbolj všeč, najbolj zanimiva, ki je pritegnila pozornost …

Nato v skupini med predlaganimi besedami izberejo le eno, ki je vsem najbolj všeč.

Teh besed se je v mesecu septembru nabralo kar nekaj, zato smo se odločili, da vam jih zaupamo.

NAJLEPŠA BESEDA MESECA SEPTEMBRA

Šestošolcem so bile v tem mesecu najbolj všeč naslednje: sanje, poljubiti, strupnik, pustolovščina, kamen, mama, superge, nasmeh, zombi, bleščečeč morje, plavalec, medvedka, rit, prekletstvo.

Sedmošolci pa so izbrali: živeti, ljubezen, sreča, ljubezensko življenje, dotik, življenje, skrivnost, svoboda, čarobno, poletni veter.

Osmošolcem so lepo zvenele besede: ljubezen, neskončnost, upanje.

Devetošolci pa so izbrali: ognjevitost, zlata svetloba, princeska, dragocena, pasji iztrebek, peščena plaža, kosmiči.

Ana Brigita Grobelnik, predm. učiteljica

Ta vnos je bil objavljen v Bralna pismenost. Zaznamek za trajno povezavo.