Kros 2019

Četrtek, 18. 4. 2019, TRC Jezero Velenje, Bela dvorana. Odhod 8.40. Rezultati

POROČILO KROS 2019

V četrtek, 18.4., je bilo v Velenju državno finale v krosu, ki je bilo hkrati tudi medobčinsko tekmovanje. Poleg Šolskega plesnega festivala, je kros druga najbolj množična šolska športna prireditev v državi. Pred TRC Jezero se je zbralo kar 1700 učencev in učenk iz vseh slovenskih šol, sodelovala je tudi naša šola z 62 udeleženci od 5. do 9.razreda. Naši tekači so se zelo dobro odrezali, vsi so tekli dolžino 1000 m, fantje 8. in 9. razredov pa celo 1500 m. In ravno v tej kategoriji imamo medobčinskega prvaka, Blaž Pusovnik je v kategoriji devetošolcev zmagal in osvojil zlato medaljo, v državnem merilu je bil odličen 6. Ni pa bila to edina naša zlata medalja, tudi nežnejši spol je imel predstavnico na najvišji stopnički, to je naša vsako leto zlata Špela Elizabeta Kavšak, medobčinska zmagovalka med šestošolkami in 11. v državi. In še ena odlična tekačica iz 7. r., ki je stala na drugi najvišji stopnički, to je Urša Sevčnikar, srebrna medalja medobčinskega tekmovanja in odlično 10. mesto v državi. Mai Pokleka je bil prav tako zelo uspešen, saj si je med petošolci priboril bronasto medaljo in odlično 3. mesto na medobčinskem ter 20. na državnem krosu.

Pohvala pa velja prav vsakemu od 62-tih tekačev in tekačic, vsak izmed njih je dal vse od sebe na tem zahtevnem atletskem tekmovanju in častno zastopal barve naše šole.

Rezultati

Atletska zveza Slovenije

IN ŠE:  Ker se je pričelo bolj toplo vreme, naj učenci od 3. do 9. r. prinašajo za pouk športa tudi športno obutev za zunanja igrišča.

ŠPORTNI PEDAGOGI

KROS 2019

Odhod ob 8.40 izpred šole, 9.00-10.00 ogled proge, 10.30 uradna otvoritev, 14.30 zaključek tekmovanja in podelitev nagrad.

Šolska malica in kosilo odpovedana, zraven vzemite svojo hrano in pijačo.

SKUPAJ =  64 UČENCEV

Letošnje šolsko leto bo kros organiziran malo drugače, saj je Velenje gostitelj državnega finala v krosu, zato bo državno finale hkrati tudi medobčinsko tekmovanje. Kros bo v četrtek, 18. 4. 2019 na prostorih TRC Jezero Velenje, pred Belo dvorano, v dopoldanskem času. Naša šola bo sodelovala z ekipo učenk in učencev od 5. do 8. r., tako kot vsako leto na državnem finalu v krosu. Dolžina proge bo za vse nastopajoče 1000 m, le učenci 8. in 9. r. imajo malo daljšo razdaljo in sicer 1500 m. Prijavite se lahko pri urah športa učiteljem športne vzgoje, do petka, 12. 4. 2019. V avli bo objavljen seznam tekmovalcev, z vsemi nastopajočimi pa bomo imeli pred 18. aprilom tudi skupni sestanek, do takrat pa na domačih travnikih obsijanih s soncem pridno trenirajte.