Tekmovanje FLL

FIRST® LEGO® League

V soboto, 5. 1. 2013, je na OŠ Gorišnica potekalo predtekmovanje ekip z roboti First Lego League (FLL). Udeležila se ga je tudi naša ekipa, katero sestavljajo učenci 8. razredov: Žiga Kugonič, Boris Pirečnik, Gregor Klinc, Rok Bačovnik, Matic Kugonič, Matic Rihtar, Patrik Lorger.

Ekipa se je z doseženim 3. mestom uvrstila na državno tekmovanje, ki bo 2. 2. 2013 v Kranju.

Več o FLL na http://www.fll.si/

Mentorica: Danica Verdev, predm. učit.

KDAJ? sobota, 5. januar, od 7.30 dalje
KJE? Na OŠ Gorišnica (med Ptujem in Veliko Nedeljo)

KAJ? regijsko tekmovanje FLL skupine A

Odhod ob 6.15, prihod 18.30.

Uradna otvoritev FLL tekmovanja bo ob 9. uri

Zaključek: predvidoma naj bi končali do 17. ure.

Prehrana: za ekipe na voljo v paketu: ob prihodu sendvič+pijača, kosilo, čez dan sadje

Tekmovanje bo odprto za obiskovalce. Ni vstopnine. Navijači zelo dobrodošli!

FIRST® LEGO® League

je največje izobraževalno tekmovanje za otroke od 9. do 16. leta, s poudarkom na robotiki, na svetu. Otroci na zabaven način z igro robotov osvajajo različna znanja. Matematika, računalništvo, logika, raziskovanje, inženiring, komunikacija in sodelovanje so znanja in nekatere veščine, ki jih pridobivajo s sodelovanjem v FLL. V letu 2011 je sodelovalo 63 držav.

V letu 2011/2012 smo prvič sodelovali tudi Slovenci. V letošnjem šolskem letu 2012/13 pa smo se priključili temu tekmovanju tudi z ekipo naše šole.

Letošnji tematski izziv ima naslov: Rešitve za starejše-Kako ostati še naprej neodvisen, vključen in povezan?

Tekmovanje sestavljajo:

vrednote FLL-Core Values

robotsko tekmovanje (tekma robotov in tehnični intervju),

projekt (predstavitev raziskovalne naloge)-otroška domišljija ne pozna meja

Otroci sestavijo in programirajo svojega robota, ki poskuša v 2,5 minute rešiti čim več nalog/misij na FLL polju. V skupini razvijajo ideje, se posvetujejo s strokovnjaki iz okolice, eksperimentirajo, uporabijo svoje znanje, domišljijo in predlagajo rešitve. Ta je lahko izvirna ali pa temelji na kateri izmed že predlaganih rešitev.

Vsaka ekipa v okviru tekmovanja naredi raziskovalno nalogo, ki se navezuje na temo tekmovanja. Sestavni del priprave na projekt je razgovor z ljudmi iz bližnje okolice, v kateri ekipa živi in se ukvarjajo z obravnavanim problemom.

Vsi sodelujoči  ravnamo v skladu z vrednotami FLL.

• Smo prava ekipa.
  • Častimo duh prijateljskega tekmovanja.
  • Kar odkrijemo je pomembnejše od zmage.
  • Delamo zato, da najdemo rešitve. Vodijo in usmerjajo nas vodje ekip in mentorji.
  • Zavedamo se, da naši vodje ekip in mentorji nimajo vseh odgovorov na naša vprašanja; odkrivamo in učimo se skupaj.
  • Naše izkušnje delimo z drugimi.
  • Izražamo Prijazno strokovnost (Gracious Professionalism™) in Koopertivnost (Coopertition™) v vsem kar počnemo.
  • Zabavamo se!

Tekmovanje FLL je poseben dogodek, kjer se prepletata tekmovanje, druženje in zabava. Vse ekipe in ostali sodelujoči moramo spoštovati in slediti vrednotam FLL.

Prvo tekmovanje v sezoni 2012/13 bo na OŠ Gorišnica v soboto, 5. januarja 2013

Mentorica: Danica Verdev, učit. predm. pouka

Ta vnos je bil objavljen v Tekmovanja. Zaznamek za trajno povezavo.