Projekt Rastem s knjigo – 7. r.

Petek, 23. 9. 2016, 7. a; ponedeljek, 26. 9., 7. c; ponedeljek, 3. 10. 2016, 7. b.

Sedmošolci v novo šolsko leto s Kitom na plaži

V mesecu septembru oz. oktobru 2016 je 77 učencev  sedmih razredov OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj v okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« obiskalo Mestno knjižnico Šoštanj. Projekt spodbuja učence k branju književnih besedil in k samostojnemu iskanju knjižničnega gradiva. Zelo pomembno je, da sedmošolci doživijo obisk splošne knjižnice kot zanimiv in privlačen.

V šoštanjski knjižnici  je učence sprejela knjižničarka Barbara Borovnik in jih najprej seznanila z mrežo knjižnic po Sloveniji in svetu, razkazala mestno knjižnico in predstavila delo v njej, jih seznanila s pravili izposoje in članstvom. Pogledali so si vzajemni katalog COBISS/OPAC in samostojno poiskali nekaj gradiva.

Ogledali so si tudi kratek film, v katerem avtor Vinko Möderndorfer predstavi knjigo Kit na plaži.

To knjigo so v dar prejeli vsi letošnji sedmošolci in jo bodo prebirali za bralno značko.

Želiva jim zanimivo branje.

Knjižničarki  Lidia Frelih in Ana Brigita Grobelnik

 

V mesecu  septembru oz. oktobru 2016 bodo učenci sedmih razredov v okviru nacionalnega projekta «Rastem s knjigo« obiskali Mestno knjižnico Šoštanj, kjer  si bodo ogledali knjižnico, spoznali vzajemni katalog COBISS/OPAC, samostojno iskali knjižno gradivo in na koncu v dar prejeli knjigo Vinka Möderndorferja Kit na plaži.

Delo v mestni knjižnici bo potekalo dve šolski uri. Podarjeno knjigo pa smo uvrstili na seznam za bralno značko.

Sedmošolci bodo obiskali Mestno knjižnico Šoštanj po naslednjem razporedu:

  • petek, 23. 9. 2016, 7. a (1. in 2. ura),
  • ponedeljek, 3. 10. 2016, 7. b (1. in 2. ura),
  • ponedeljek, 26. 9. 2016, 7. c (1. in 2. ura).

 Vodji KD: Lidia Frelih, Brigita Grobelnik

1. objava: 19. 9. 2016, 10.16

(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.