KD 7. r., Rastem s knjigo

6.-8. 10. 2015

Letos bodo sedmošolci prebirali Iskanje Eve

 V mesecu oktobru 2015 je 84 učencev sedmih razredov OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj v okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« obiskalo Mestno knjižnico Šoštanj. Projekt spodbuja učence k branju književnih besedil in k samostojnemu iskanju knjižničnega gradiva. Zelo pomembno je, da sedmošolci doživijo obisk splošne knjižnice kot zanimiv in privlačen.

V šoštanjski knjižnici je učence sprejela knjižničarka Barbara Borovnik in jih najprej seznanila z mrežo knjižnic po Sloveniji in svetu, razkazala mestno knjižnico in predstavila delo v njej, jih seznanila s pravili izposoje in članstvom. Pogledali so si vzajemni katalog COBISS/OPAC in samostojno poiskali nekaj gradiva.

Ogledali so si tudi kratek film, v katerem avtor Damijan Šinigoj predstavi knjigo Iskanje Eve. To knjigo so v dar prejeli vsi letošnji sedmošolci.

Želiva jim zanimivo branje.

Knjižničarki Lidia Frelih in Ana Brigita Grobelnik

Projekt »Rastem s knjigo« – 7. razred

V mesecu oktobru 2015 bodo učenci sedmih razredov v okviru nacionalnega projekta «Rastem s knjigo« obiskali Mestno knjižnico Šoštanj, kjer si bodo ogledali knjižnico, spoznali vzajemni katalog COBISS/OPAC, samostojno iskali knjižno gradivo in na koncu v dar prejeli knjigo Damijana Šinigoja Iskanje Eve.

Delo v mestni knjižnici bo potekalo dve šolski uri. Podarjeno knjigo pa smo uvrstili na seznam za bralno značko.

Sedmošolci bodo obiskali Mestno knjižnico Šoštanj po naslednjem razporedu:

  • torek, 6. 10. 2015, 7. a (1. in 2. ura, spremljevalci L. Frelih, K. R. Mežnar, T. Repenšek),
  • sreda, 7. 10. 2015, 7. c (1. in 2. ura, spremljevalci L. Frelih, S. Žnidar, I. R. Aplinc),
  • četrtek, 8. 10. 2015, 7. b (1. in 2. ura, spremljevalci L. Frelih, A. Velički, M. Pranjič).

Vodji KD: Lidia Frelih, Brigita Grobelnik

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.