TD 5. r., 5x polna skleda

Ponedeljek, 28. 9. 2015Datum: 22. 9. 2015

Obvestilo TD 5. razredov

Spoštovani!

V začetku naslednjega tedna, 28. 9. 2015, planiramo 1. tehnični dan za učence 5. razredov v Topolšici, v Lončarskem centru Bahor.
Petkrat polna skleda je program, kjer bodo otroci skozi vodeno razlago, demonstracijo in razstavo povezali etnološke značilnosti slovenski krajev. Potem bodo sami izdelovali dekoracije skled na lončarskem vretenu – dekorirali bodo vnaprej pripravljene tradicionalne sklede z uporabo engobe.
Če želite, da bo vaš otrok potem to skledo, ki jo bo oblikoval, dekoriral in pobarval, odnesel domov, je cena sklede 5,00 €. Skledo dajo sušit, retuširat in na 1. žganje v peč. Potem jo glazirajo in tako je pripravljena na stik z živili.
Za avtobusni prevoz naj učenci prinesejo 1€, najkasneje do petka, če pa bodo kupili še svojo skledo prinesejo s seboj še 5€.

Razredničarke 5. razredov