Pohod starejših planincev na Žusem

Sobota, 30. 5. 2015, odhod 7.30, prihod 15.00.

Planinski tabor Lokve 15.-22. 8.  2015 Več

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška c. 7

3325 Šoštanj                                                                                                    Šoštanj, 19. 5. 2015

OBVESTILO

Dragi planinci!

V soboto, 30. 5. 2015, bomo organizirali planinski pohod na Žusem in Stolp ljubezni na Kozjanskem.

Žusem je 669 metrov visok hrib s pestro zgodovino. Predstavlja severni rob Kozjanskega, njegovo ime pa izvira iz priimka prvega lastnika gradu, žusemskega viteza in krškega ministeriala Poppa de Suzzenheima.

Pogled z Žusma proti jugu nam razkriva ločnico med dvema svetovoma: predalpskim in subpanonskim. Na zahodu in jugu se dvigajo hribovja, sestavljena pretežno iz dolomita in apnenca, z najvišjimi vrhovi med 500 in 800 metri (Kunšperška gora, Orlica, Vetrnik, Oslica, Rudnica, Bohor), ki spadajo k Posavskemu hribovju. Pod vzhodnimi pobočji Žusma leži kraj Loka pri Žusmu. Člani planinskega društva so na Žusem speljali in označili kar nekaj planinskih in tematskih poti (panoramska pot, kostanjeva pot, grajska pot, strma pot). V lanskem letu so na opisanem hribu zgradili najvišji leseni stolp na Slovenskem (21m). Poimenovali so ga Stolp ljubezni in tudi zaradi njega bo izlet zanimiv. Hoje bo od 3 do 4 ure.

 

ODHOD: sobota 30. 5. 2015 ob 7.30 uri izpred šole

PRIHOD: sobota, 30. 5. 2015 okrog 15.00 uri

OPREMA: planinski čevlji, nahrbtnik, rezervna majica, rezerve nogavice, vetrovka, prva pomoč, mazilo proti klopom, Dnevnik mladega planinca

HRANA: sendviči, veliko pijače

CENA AVTOBUSA: sporočimo naknadno (polovico cene plača PD Šoštanj)

 

Denar, 5 €, prinesite do petka, 22. 5. 2015.

Mentorici: Jožica Andrejc in Danica Švarc

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.