23. april – svetovni dan knjige

Ta dan bo potekalo kar nekaj prireditev na naši šoli in v Mestni knjižnici Šoštanj ter v knjigarni Kulturnica v Velenju.


OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Za vse bralne značkarje bo v telovadnici slovesna podelitev bralnih nalepk z gostom, tokrat bo to Adi Smolar, ob 10.00 za učence od 1. do 3. razreda in obe podružnični šoli, ob 11.00 pa za učence od 4. do 9. razreda.


Mestna knjižnica Šoštanj

Skupina učencev naše šole bo ob 17.30 s plesom, pesmijo in igro popestrila Noč knjige.

 

Knjigarna Kulturnica Velenje

Učenci naše šole bodo ob 19. uri sodelovali z recitalom Karel Destovnik Kajuh: KAJUH – PESNIK VSEH LETNIH ČASOV. Predstavitev monografije bodo popestrile deklamacije in harmonika, ki bo obujala partizanske pesmi.

Učenci Kajuhove šole so sodelovali tudi pri izdelavi knjižnih kazal. Te bodo podarili tistim, ki bodo darovali knjige za socialno šibkejše družine.

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Bralna pismenost. Zaznamek za trajno povezavo.