KD 9. r. – Mestno gledališče Ptuj

Torek, 26. 3. 2024, odhod 7.30

KULTURNI DAN – 9. RAZRED

V torek, 26. 3. 2024, bodo devetošolci Osnovne šole Karla Destovnika – Kajuha Šoštanj imeli kulturni dan v najstarejšem slovenskem mestu. Najprej bodo imeli voden ogled Ptujskega Gradu, po njem si bodo v Mestnem gledališču Ptuj ogledali mladinsko predstavo iCankar.

Učenci se zberejo pred šolo ob 7.20 in si razdelijo malico.

Odhod avtobusov izpred šole je ob 7.30.

V prvem delu kulturnega dneva si bodo učenci v treh skupinah ogledali muzejske zbirke v Ptujskem gradu (zbirko pohištva, orožja, glasbil in tradicionalnih pustnih mask). Nato pa se bodo podali proti Mestnemu gledališču Ptuj, kjer se bodo učenci seznanili z napeto zgodbo (detektivko za mlade), sestavljeno iz resničnih dogodkov njegovega življenja. Pobližje bodo spoznali pisatelja in prelomne dogodke iz njegovega življenja

Učenci naj imajo s sabo poleg primernih oblačil in obutve še steklenico/plastenko vode in manjši prigrizek.

Stroški dejavnosti:

• prevoz 11 €,
  • vstopnica gledališče 7 €,
  • vstopnica grad 3,50 €.

Skupaj: 21,50 €.

Predviden prihod v Šoštanj je okoli 13.30.

Na kulturnem dnevu se od učencev pričakuje kulturno vedenje.

Prijazno vas pozdravljam.

Koordinatorica kulturnega dne: