Razpis

LIKOVNI SVET OTROK 2022

Osnovna šola Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj objavlja razpis za

likovni natečaj

54. razstave LIKOVNI SVET OTROK na temo:

NEMIRNEGA ČASA SANJE

Nemirni čas … Sanje … Kot dve nasprotni dimenziji, ki dajeta življenju ritem, dinamičnost. Kot ločene in nezdružljive sile narave, ki pa se medsebojno dopolnjujejo in oplajajo.

V nemirnem času svojega bivanja se je s sanjami srečal tudi naš rojak Kajuh. So mu te prinesle mirne trenutke težkih dni? So mu dajale moči v boju s temačnimi silami? Ste se morda kdaj vprašali, od kod je izvirala neizmerna moč njegove besede, ki je bodrila, hrabrila, tolažila in vlivala pogum. To moč je Kajuh nosil v sebi. Pesem je bila odsev njegovega življenja.

Vsak pesnik prinese s seboj svoj svet, svoj ritem, svoje oblike, svoje barve, svojo dinamično napetost, svojo ubranost. Pesem je kreativna moč, je način, kako skozi besede sprejemamo svet.

Leta 2022 obeležujemo 100-letnico Kajuhovega rojstva. Naj vas njegove pesmi popeljejo skozi podobe njegovega kratkega, a razburljivega življenja. V njegovih pesmih je čutiti moč ljubezni in sanj. Prenesite to moč v različna likovna področja in se prepustite svoji ustvarjalni domišljiji.

Razpisni pogoji:

• Na likovnem natečaju lahko sodelujejo otroci in mladostniki osnovnih šol, vrtcev ter drugih vzgojno-izobraževalnih ustanov iz vse Slovenije.
  • Mentor (likovni pedagog, učitelj, vzgojitelj) lahko pošlje največ 20 likovnih del na ustanovo (šolo, vrtec, zavod).
  • Vsak mentor naj pošlje likovne izdelke za posamezno šolo, vrtec ali drugo vzgojno-izobraževalno ustanovo v samostojni mapi oz. paketu.
  • Poslani likovni izdelki so lahko z vseh likovnih področij. Risbe in slike naj bodo brez okvirja (paspartuja). Velikost formata slik, risb, grafik na ploskvi naj ne presega formata A2. Kiparska dela in prostorske kompozicije pa naj ne presegajo velikosti pol metra.
  • Na posameznem izdelku je lahko naveden samo en avtor in en mentor.
  • Vsak poslan izdelek naj bo razločno opremljen z naslednjimi podatki:
      • ime in priimek avtorja, razred (za šole) oz. starost (za vrtce);
      • naslov likovnega dela, likovna naloga in likovna tehnika;
      • ime in priimek mentorja (likovnega pedagoga, učitelja, vzgojitelja);
      • elektronski naslov mentorja;
      • naziv, naslov in žig vzgojno-izobraževalne ustanove.
  • Mentorji oz. vzgojno-izobraževalne ustanove poskrbijo za potrebna soglasja staršev za sodelovanje učencev oz. otrok v natečaju ter dovoljenje za javno objavo.
  • Natečaj traja do 10. marca 2022, ko je zadnji rok za sprejem likovnih del.
  • Likovna dela, ustvarjena na ploskvi, pošljite ali dostavite osebno v mapi in ne v tulcu.
  • Likovna dela pošljite ali dostavite osebno do navedenega datuma na naslov:

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

z oznako ZA NATEČAJ “LIKOVNI SVET OTROK”

Likovne izdelke, prispele do 10. marca 2022, bo pregledala komisija, ki jo bodo sestavljali strokovnjaki z likovnega področja. Podelili bodo zlata, srebrna in bronasta priznanja.

Učenec, katerega likovni izdelek bo izbran za naslovnico kataloga, prejme knjižno nagrado.

Razstava likovnih izdelkov z zaključno prireditvijo bo v mesecu maju 2022. Vabila bomo vsem sodelujočim mentorjem poslali na šolo po e-pošti.

Neizbrana likovna dela mentorji prevzamejo na dan otvoritve razstave oz. do konca meseca junija 2022.

Dodatne informacije o razpisu in razstavi lahko dobite po telefonu na številko

03-898-66-00.

Koordinatorka natečaja,                                                                          Ravnateljica,

Mija Žagar, prof.                                                                     mag. Majda Zaveršnik Puc