Varno s soncem

Nosilec programa NIJZ

Več informacij o programu najdete na naslednji povezavi.

Učiteljice in vzgojiteljice 1. razredov tudi v letošnjem šol. l. sodelujemo v projektu VARNO S SONCEM. Naša noga je seznaniti učence in posledično starše o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo oz. zmanjšamo. Usvojena znanja šolarji v okviru programa ne spoznajo zgolj teoretično, temveč jih tudi izvajajo pri aktivnostih na prostem. S tem je dosežen večji učinek, večja je tudi verjetnost, da bodo pridobljena znanja upoštevali nadalje v vsakodnevnem življenju. Še posebej, ker so v program posredno vključeni tudi starši otrok.

V okviru projekta učenci pridobijo:

• osnovna znanja o Soncu (koristne in škodljive učinke na zdravje)
  • osnovna znanja o koži
  • ob izvajanju programa otroci in šolarji usvojijo pravilen način izvajanja zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov (uporaba zaščitnih sredstev, načini obnašanja), primerno starostni stopnji.

Koordinator projekta na šoli

Mateja Čokelc, prof.