Učbeniški sklad

UČBENIŠKI SKLAD

Vsi učenci OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj so avtomatično uporabniki učbeniškega sklada na šoli. Izposoja je za učence brezplačna. Izposodijo si lahko le komplet, ne pa posameznih učbenikov oz. učnih gradiv. Učbeniki in učna gradiva bodo razdeljeni predvidoma prvi teden v septembru. Ob izteku šolskega leta morajo učenci vrniti urejene učbenike. Za poškodovan, uničen ali izgubljen učbenik je potrebno poravnati odškodnino oz. kupiti nov učbenik.

V primeru, da učenec izposoje učbenikov oz. učnih gradiv iz učbeniškega sklada NE ŽELI, prinese knjižničarki v knjižnico izpolnjeno in podpisano izjavo staršev. Odpoved izposoje iz učbeniškega sklada

Učbeniški sklad vodi mag. Barbara Turinek.

Gradiva 2023/24

Gradiva 2023/24 POŠ Topolšica

Sporočamo vam, da bo Občina Šoštanj letos učencem od 4. do 9. razreda podarila 5 velikih črtanih zvezkov, učencem od 1. do 3. razreda pa 3 velike črtane zvezke, ki jih bodo prejeli v petek, 1. septembra 2023, prvi šolski dan.

2023/24:

Kopija nova: katalog

Mladinska knjiga, matična šola, POŠ Topolšica

BAGS AND MORE – Velenjka Velenje:  Bags&More: Matična šola: 1. r., 2. r., 3. r., 4. r., 5. r., 6. r., 7. r., 8. r., 9. r.; POŠ Topolšica: 1. r., 2. r., 3. r., 4. r., katalog

PRINTINK

Če je učbenik uničen ali poškodovan, je višina odškodnine za uničen učbenik, ki gre v odpis, naslednja:
• ob koncu prvega leta: 15 € oz. 10 € za učbenik, katerega nabavna cena je manj kot 15 €,
• ob koncu drugega leta: 10 € oz. 6 € za učbenik, katerega nabavna cena je manj kot 15 €,
• ob koncu tretjega leta in naprej: 5 € oz. 3 € za učbenik, katerega nabavna cena je manj kot 15 €.

Za poškodovan učbenik, ki ne gre v odpis, mora učenec plačati odškodnino 5 € oz. 3 €, če je bila nabavna cena učbenika manj kot 15 €.

mag. Barbara Turinek

Gradiva 2022/23

Gradiva 2022/23 POŠ Topolšica

2022/23