KD 1.-4. r. – Opera

3325 Šoštanj

Šoštanj, 6. 12. 2022

Spoštovani starši!

V ponedeljek, 12. 12. 2022, bodo prvošolci in drugošolci imeli kulturni dan. Obiskali bodo Cankarjev dom v Ljubljani, kjer si bodo ogledali opero Veveriček posebne sorte.

V torek, 13. 12. 2022, bo kulturni dan z isto vsebino izveden za tretješolce, četrtošolce in učence POŠ Topolšica.

Stroški KD znašajo 17,40 € (vstopnina 6,40 €, avtobusni prevoz 11 €). Strošek bo zaveden na mesečni položnici.

Malica bo ob 7.50, odhod avtobusov izpred šole 8.30.

Pred šolo se vrnemo med 13.15 in 13.45.

Po prihodu v šolo lahko gredo učenci na kosilo.

Morda bodo učenci zaradi kasnejšega prihoda koristili drugi termin šolskega prevoza. Na avtobus lahko čakajo v OPB.

Lepo vas pozdravljamo.

Razredničarke

OŠ Karla Destovnika – Kajuha Šoštanj, POŠ Topolšica

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

Šoštanj, 7. 12. 2022

Spoštovani starši,

zakorakali smo v praznični december. V čas prijaznih misli in sporočil, pričakovanj, lepih dogodkov. In nekaj od tega se nam bo zgodilo v torek, 13. 12. 2022, ko bomo izvedli kulturni dan, ki smo ga organizirali v Ljubljani. V naši največji kulturni ustanovi, Cankarjevem domu,  si bomo ogledali otroško opero z naslovom Veveriček posebne sorte. Opera je nastala po pravljici Svetlane Makarovič z istim naslovom.

Na POŠ Topolšica bomo učiteljice poskrbele, da bodo učenci seznanjeni z vsebino opere, s kulturnim obnašanjem/bontonom, kako se primerno obleči in celotno organizacijo.

Vsa vaša pomoč pri tem nam bo v pomoč.

Učenci POŠ Topolšica:

• pridejo v šolo tako kot običajno;
  • v šoli se bodo namalicali (če želite dajte otroku tabletko proti slabosti oz, jim zalepite popek, morda dodate vrečko, če je otroku rado slabo);
  • ob 8.30 se odpeljemo v Ljubljano;
  • vrnemo se približno ob 13.30;
  • po prihodu v šolo bodo imeli učenci kosilo;
  • za učence, ki se vozijo s kombijem, bo prevoz organiziran po kosilu;
  • rokomet bo odpovedan, podaljšano bivanje pa bo potekalo po urniku.

Prijazen pozdrav

Učiteljice POŠ Topolšica

Iz vsebine glasbeno-gledališkega dela/opere Veveriček posebne sorte:

Veveričja mama Puhanka je pretresena, ko ugotovi, da eden izmed njenih otrok ni takšen kot drugi. Ne more skakati! In skakanje je najboljše, tako vendar pravi Veveričji kodeks. A čeprav mladega Čopka družina izloči, ta ugotovi, da ima mnogo drugih talentov, ki jih razvija, medtem ko druge veverice skačejo z veje na vejo in se v nedogled prepirajo. Morda pa jim s kakšnim od svojih novih talentov lahko pomaga prav on …

Čudovita pravljica Svetlane Makarovič se spremeni v operno predstavo za otroke. Skladatelj Iztok Kocen in libretist Jakob Barbo, ki sta kljub mladosti že izkušen in uigran tandem, bosta najmlajšim približala svet opere, obenem pa poudarila poanto pravljice: nič ni narobe, če nisi takšen kot vsi drugi. Vsak mora poiskati svoje talente in razvijati tisto, kar zmore in ga veseli.

Igralska zasedba