Pohod mlajših planincev

Nedelja, 7. 6. 2015, Veliki Travnik, odhod 7.30 izpred šole.

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj                              Šoštanj, 3. 6. 2015

VABILO

Spoštovani planinci in starši!

V nedeljo, 7. 6. 2015, se bomo odpravili na 3. planinski pohod – na VELIKI TRAVNIK (1637m) ali Turnovka, kot ji pravijo domačini. Naša pot se bo začela na križišču pod sedlom Hlipovec (1453m), ki leži med Travnikom in Komnom, katera oba vrhova spadata pod Smrekovško pogorje. Od tam se bomo napotili do sedla Hlipovec po makadamski cesti 15 min, kjer se bomo priključili Slovenski planinski poti, ki vodi iz Smrekovca proti Travniku. Grebenska pot nas bo popeljala preko trat iz gozdov vse do vrha Velikega travnika (1,45 ure), kjer nam bo trud poplačal razgled iz lesenega stolpa, ki so ga postavili marljivi Ljubenski planinci. Iz vrha se bomo napotili do koče na Travniku (običajno ponujajo samo napitke) 15 min. Prostor je, prav tako kot na vrhu, primeren za sprostitev otrok, saj je ogromno ravne travnate površine. Od koče na travniku se bomo odpravili nazaj proti avtomobilom preko lepega bukovega gozda 1h. Predvidene hoje za ta dan je od 3.15 do 3.30 ure.

Ob 7. 30 se dobimo na parkirišču pred šolo v Šoštanju in se od tam v koloni odpeljemo v svojih vozilih do izhodišča pešpoti.

Kontakt:  prvi.ossostanj@gmail.com

V kolikor otrok še ni poravnal članarine, lahko še vedno to opravite na izletu.

Mentorica: Mateja Čokelc

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.