TD – Prometna varnost 1.-8. r.

OBVESTILO za vse učence o dejavnostih na TD Prometna varnost 1.-8. r.

Datum: sreda, 19. 6. 2013

1. razred:

IZVEDBA PROGRAMA KOLESARČKI

Praktični del se odvija na poligonu, ki predstavlja resnične razmere v cestnem prometu in ima postavljenih več križišč, prehod za pešce, semafor in prometni znaki. Po njem se otroci popeljejo s štirikolesniki na nožni pogon. Vsak razred bo na poligonu 60 minut.

2. razred:

Z razredničarko in v spremstvu policista boste opravili učenci v eni šolski uri obhod po varnih poteh v Šoštanju.

3. razred:

Učenci se boste z avtobusom odpeljali v Velenje na ogled policijske postaje. Po ogledu pa boste ostali še na otroškem igrišču.

Cena za prevoz na učenca je 2,50 €.

4. razred:

Izdelovali boste vozila v svojih učilnicah.

5. razred:

Vožnja z avtomobili JUMICAR

–       1. šolska ura: V mali telovadnici boste dobili navodila za vožnjo z vozili Jumicar.

–       Vožnja z avtomobilčki JUMICAR bo na igrišču pred šolo. Vsak oddelek pa bo na poligonu 60 minut.

6. razred: ND

Ogledali si boste:

Muzej usnjarstva Šoštanj, Usnjarstvo Rednak in Čistilno napravo Šoštanj. Ker je vse blizu šole, se boste odpravili peš. Odhod izpred šole bo ob 7.45 uri.

Malico boste vzeli s seboj zjutraj v šoli in jo pojedli vmes na poti.

Cena za ogled Muzeja usnjarstva z učnimi listi in materialom za izdelek pa je 5,50€.

Ostali ogledi se ne plačajo.

7. razred:

Sedmošolci boste na ta dan opravili šolsko tekmovanje Kaj veš o prometu.

Tekmovanje vključuje:

1. testiranje znanja iz CPP (cestno prometnih predpisov), ki bo v računalniški učilnici in ga bo vodila ga. Irena Rotovnik Aplinc
  2. Kolesarski poligon, ki bo postavljen  na šolskem igrišču. Nadzirala in ocenjevala vas bosta g. Mitja Pranjič in ga. Brigita Grobelnik. Poligon bodo pred začetkom tekmovanja  postavili učenci prometniki.
  3. Kolesarski izlet po kolesarski poti mimo Šoštanjskega in Velenjskega jezera ter okoli Škalskega jezera in nazaj.  Ob vrnitvi  bo počitek pri kampu ob jezeru. S seboj lahko imate kakšen € za sladoled.

Sedmošolci se pripeljite ta dan v šolo s kolesi in ne pozabite na kolesarske čelade. Tudi kolesa morajo imeti vso obvezno opremo. Ne pozabite na ključavnice, saj boste morali pustiti kolesa v kolesarnici.

Malico boste imeli v šoli, kdaj, pa vam bodo povedali učitelji, ki vas bodo spremljali.

Učenci, ki še nimate kolesarskega izpita, ga s primerno vožnjo ter ustreznim znanjem  lahko pridobite.

Najboljši tekmovalec pa se bo prihodnje leto uvrstil državnega tekmovanja Kaj veš o prometu.

Da boste osvežili znanje CPP, lahko doma vadite s testi za vajo. Te najdete na spletu pod naslovom: Varno s kolesom – preveri svoje znanje.

8. razred:

Osmošolci boste v tem dnevu imeli dve dejavnosti:

1. Samoobramba – katero bo vodil profesor Srednje prometne šole Maribor v spremstvu štirih dijakov te šole. Ta dejavnost bo potekala v telovadnici naše šole. Zato potrebujete s seboj športno opremo.
  2. Obisk Centra varne vožnje Vransko – tam se boste z avtobusom pod vodstvom tamkajšnjega inštruktorja zapeljali po poligonu, on pa bo vožnjo komentiral. Nato si boste ogledali še nekatere dejavnosti, ki jih ponujajo in jih preizkusili. Ogled bo trajal 1 uro.

Cena: vse dejavnosti so brezplačne, denar boste prinesli le za prevoz z avtobusom: 5 €.

Zahvaljujemo se našim sponzorjem, ki so učencem 1. in 5. razredov omogočili vožnjo z vozili Jumicar in Kolesarčki. Ti so:

• OBČINA ŠOŠTANJ
  • TERMOELEKTRARNA ŠOŠTANJ, d.o.o.
  • DBSS d.o.o.
  • ANDREJC, NIZKE GRADNJE, UREJANJE OKOLJA, d.o.o.
Vodja TD: Danica Verdev, predm. učit.