Šolsko Cankarjevo

REZULTATI ŠOLSKEGA CANKARJEVEGA TEKMOVANJA

»Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo.«

Mongolski pregovor

V četrtek, 6. decembra 2012, je na šoli bilo 36. tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje. V letošnjem šolskem letu je potekalo pod naslovom Z besedami in med njimi. S pisanjem spisa je dokazovalo svoje poznavanje izbrane literature ter ustvarjalnost 141 učencev naše šole.

PREJEMNIKI BRONASTEGA CANKARJEVEGA PRIZNANJA SO:

2. razred: Jaka Pečnik, Livia Štakne, Hana Turk, Sara Aplinc, Andraž Holešek, Sara Kotnik, Kaja Makari Nahtigal, Ambrož Sovič, Jana Stergar, Tjaša Todić, Teja Rožič, Gašper Goršek, Amra Huremović, Karin Napotnik.

3. razred: Katja Robida, Denis Balant, Lara Ostervuh, Tonja Berložnik, Art Špegel, Jaka Hribar, Maja Klančnik, Branko Majsen, Nejla Cerić, Urška Grudnik, Ajla Huremović.

4. razred: Eneja ParadižVita PlambergerKaja BorovšekSinja KortnikEnja Tonkli.

5. razred: Lea Balant, Klara Vasle Starič, Pia Brusnjak, Blaž Mežnar, Zala Kavšak.

6. razred: Anamarija Mežnar, Hana Marija Žibert, Doroteja Venta, Teja Ružič.

7. razred: Tjaša Srotič, Petja Plamberger.

8. razred: Monika Videmšek, Katarina Grazer, Lara Krneža, Lara Ramšak, Aida Babajić, Mihaela Koželjnik, Ana Potočnik.

9. razred: Monika Tajnik, Klara Geršak, Ema Kočevar, Eva Kropušek, Nik Nadvežnik.

Vsem prejemnikom iskrene čestitke!

Gostiteljica regijskega tekmovanja je letos OŠ Šempeter v Savinjski dolini. Tam se bo, 29. 1. 2013, za srebrno Cankarjevo priznanje potegovalo tudi pet naših osmo in devetošolcev, in sicer Monika Videmšek, Katarina Grazer, Monika Tajnik, Klara Geršak ter Ema Kočevar.

mag. Anka Voh

Ta vnos je bil objavljen v Tekmovanja. Zaznamek za trajno povezavo.