Ustvarjajmo v tujem jeziku

V petek, 16. marca 2018, je na Gimnaziji Velenje potekala zaključna prireditev natečaja USTVARJAJMO V TUJEM JEZIKU 2017/18 v organizaciji Gimnazije Velenje in  Medobčinske zveze prijateljev mladine Velenje.  Na letošnjem natečaju je sodelovalo 32 učencev iz 8 osnovnih šol. Namen natečaja je bil, da bi učenci razmislili o vrednoti, ki jo kultura družbenih omrežij in potrošniška družba samo navidezno podpirata, saj je bila  tema natečaja: «Sem lahko edinstven/a?«
Na natečaju je sodelovalo 10 devetošolk  naše šole s svojimi izdelki v nemškem jeziku. Enja Tonkli, Manca Nahtigal, Nika Andrejc, Ajda Stropnik, Kaja Borovšek, Aneja Štrigl, so izdelale kratek film, Brina Miklavžina je napisala pesem,  Daria Zager in Pia Konovšek sta izdelali strip, Nika Šipek pa se je razpisala v obliki dnevnika. Prav vse učenke so bile nagrajene in so svoje izdelke odlično predstavile na zaključni prireditvi.  Čestitamo sodelujočim za odlično opravljeno delo!

Jožica Plešnik, prof.